02. 10. 2022

Ohlasy zápasu 1/23 Opava - Nymburk

Báječná atmosféra, skoro 2 tisíce diváků, ale nakonec porážka o 8 bodů. To bylo 1. kolo KNBL 2022/23 v Opavě

Opava dobře začala, vyhrála úvodní dvě čtvrtiny, ale druhá půle patřila Nymburku, který nakonec zápas ovládl. Basketbal to ale příliš atraktivní nebyl, ovšem na to se historie ptát nebude.

"První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný. Hráli jsme slušně, prakticky jsme vedení nepustili. Celé tři čtvrtiny to bylo vyrovnané utkání, které v náš neprospěch rozhodla podprůměrná střelba trestných hodů. Bojovali jsme, dřeli jsme, ale v útoku to skřípalo. Nymburk bude letos zase hodně silný, ale my jsme dnes nevyužili jejich nesehranosti. Diváci dělali co mohli, byli dnes opět skvělí," popsal průběh asistent trenéra Opavy David Zach.

Podobně hovořil i nejlepší opavský střelec Jakub Mokráň: "Škoda, že jsme dnes divákům nepředvedli lepší výkon zejména v útoku. Neproměnit patnáct trestných hodů, to je opravdu hodně. Proti silnému Nymburku není výsledek špatný, ale šance na vítězství tady určitě byla."

"Jako vždy v Opavě, nádherná atmosféra. Obrany dnes převyšovaly útoky a to asi není příliš atraktivní pro diváky. Opava neproměňovala trestné hody, my zase trojkové pokusy a tak utkání zůstalo vyrovnané až do závěru," přidal svůj pohled opavský oblíbenec a nyní sportovní ředitel Nymburku Láďa Sokolovský.

Střelecky se v našem dresu nejvíce prosazoval Jakub Mokráň, který ke 14 bodům přidal také 5 doskoků (val. 14). Deset bodů přidali Filip Zbránek (+2 doskoky a 3 asistence, val. 9) a Jakub Šiřina (+ 5 doskoků a 3 asistence, ale také 8 ztrát), sedmi doskoky a 6 body přispěl Dontay Basset (val. 13), Radek Kouřil měl na kontě 8 bodů, 4 doskoky a 4 asistence.

Nymburk nás přeskákal (42 - 48), měl více zisků (5 - 10) a méně ztrát (17 - 10). Přehrál nás také z rychlých protiútoků (3 - 12) a bodech lavičky (17 - 30). V trojkách jsme sice Nymburk přestříleli (23/7 - 22/2), ale zápas nám mimo jiné prohrály fatální šestky (29/14 - 15/9).   

V dalším kole nás čeká Kolín, který před sezónou notně posílil a netají se finálovými ambicemi. Hraje se ve středu 5.10.2022 se začátkem v 17:45 hod. Doma hrajeme opět v sobotu 8.10.2022, kdy od 18:00 hod. hostíme nováčka soutěže SK Slavii Praha.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.