24. 09. 2023

Ohlasy zápasu 1/24 Ostrava - Opava

Bodová houpačka a dramatický závěr se šťastným koncem. Takové bylo první letošní derby

Na destibodové vedení Opavy odpověděli domácí odpověděli domácí patnáctibodovou šňůrou, naopak v koncovce srovnali trojkou opavské vedení. V prodloužení rozhodla nedisciplinovanost domácího Weavera a pevné opavské nervy při šestkách. Naši basketbalisté se tak mohli spolu s velmi početnou skupinou opavských fanoušků radovat z úvodní výhry.

"Byl to parádní zápas, k tomu plný Tatran. Myslím si, že až na poslední čtvrtinu to bylo obranné utkání. Z naší strany se mi to líbilo, proháněli jsme mistra. Pro některé kluky u nás to byly první velké minuty. Opava byla v koncovce šťastnější. Musíme pracovat celých čtyřicet minut, až potom můžeme být úspěšní. Na tomto výkonu ale můžeme stavět," nebyl přes porážku úplně nespokojen Adam Choleva.

"Začali jsme velmi dobře a vypracovali jsme si náskok. Přestali jsme ale hrát agresivně. Když jsme se netrefili, nešli jsme za doskokem. Ostravu jsme nechali rozehrát. Vítězství si cením, máme ale na čem pracovat. Hlavně si musíme říci, co chceme, jak chceme. Určité pasáže nebyly optimální. Pozitivum je to, že jsme se dokázali do zápasu vrátit. V závěru rozhodlo i štěstí," přidal svůj pohled Petr Czudek.

Opava měla lepší dvojky (43/19 - 30/16) a šestky (28/22 - 46/40), Ostrava zase trojky (33/12 - 37/10), navíc vládla na doskoku (51 - 42). Bilance zisků (9 - 9) i ztrát (16 - 15) byla vzácně vyrovnaná, stejně jako bydy laviček (28 - 31) a bodů z druhých šancí (16 - 15), jen z rychlých protiútoků těžila více Opava (11 - 30).

Z jednotlivců čněl velmi výrazně Jakub Šiřina. Opavský kapitán zaznamenal 28 bodů (trojky 3/2, TH 19/16), 8 asistencí, 11 získaných faulů a jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 41! Zdatně mu sekundoval neomylný střelec prvních minut Kuba Mokráň (17 bodů, 6 doskoků, val. 17), 13 bodů přidal Radovan Kouřil, po 12 pak Jakub Slavík a Larry Jurečka.

Další zápas sehrají naši basketbalisté ve středu 27.9.2023, kdy bude jejich soupeřem ústecká Sluneta. Začátek zápasu byl kvůli pohárovému zápasu fotbalistů Opavy posunut na 18:30 hod.!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.