31. 10. 2021

Ohlasy zápasu 10/22 Opava - Děčín

Poločas hrůzy, pak poločas snů. Takový byl sobotní souboj s Děčínem

Název starého českého filmu "Nebe a dudy" přesně vystihuje průběh tohoto zápasu. Ještě na začátku třetí čtvrtiny
prohrávala Opava o 14 bodů, ale pak se začaly dít věci. Naši basketbalisté, vedeni nestárnoucím Luďkem Jurečkou,
vyhráli třetí čtvrtinu o 22 a tu poslední o 18 bodů a byla z toho drtivá výhra 92:64.

Za hosty se k zápasu vyjádřil sportovní manažer Děčína Jakub Důra: "Gratuluji domácím k výhře a Petrovi Czudkovi k
padesátinám. My jsme velmi dobře začali a do poločasu si vytvořili náskok dvanácti bodů. Žel ve třetí čtvrtině nás
Opava doslova seřezala a náskok byl pryč. Čtvrtá čtvrtina, to už byla frustrace z naší strany."

Čerstvý padesátník Petr Czudek mohl být spokojen: "Začali jsme špatně, kluci měli těžké nohy a v hlavách
nešťastnou koncovku s Benfikou. Byli jsme všude pozdě v obraně i v útoku. Zřejmě i to, že mám dnes narozeniny, klukům
trochu svazovalo ruce a nohy. Po poločasové přestávce se nám podařilo utkání otočit a jsem za to šťastný. Čeká nás
náročný týden se třemi zápasy a tato výhra nám pomůže lépe vstřebat únavu. Děkuji hráčům a fanouškům za krásný dárek k
padesátinám."

"Děčín přijel nahecovaný pod dojmem výhry s Ústím a v prvním poločase nás přehrával. Naštěstí máme nestárnoucího Luďka
Jurečku, který nás dnes hodně podržel svým excelentním výkonem. Druhý poločas už byl jasně v naší režii,"
doplnil
trenéra Jakub Slavík

Opava byla lepší ve dvojkách (34/20 - 43/22) i trojkách (36/10 - 19/3), ale šestková nejistota jakoby se přenesla ze
zápasu s Benficou (29/22 - 13/11). Důležité bylo, že naši přeskákali Děčín 50 - 30, měli více zisků (7 - 6) a méně
ztrát (15 - 20). Také v bodech laviček byl propastný rozdíl (50 - 17).

Na tom se nejvíce podepsal svou střeleckou explozí Larry Jurečka. Zaznamenal 27 bodů (dvojky 3/3, trojky 8/6, šestky
3/3), 5 doskoků a 3 získ. fauly (val. 32). Bodově ho nejvíce podpořili s 13 body Jakubové Šiřina a Slavík. Matty
Markusson přidal k 8 bodům 11 doskoků a 3 bloky (val. 21).

Zajímavostí utkání bylo, že nejvíce asistencí (9!) zaznamenal pivot Martin Gniadek a rovněž skutečnost, že po druhé
technické chybě musel opustit lavičku trenér Děčína Tomáš Grepl.

Opavu teď čeká náročný týden. Již v úterý jede do Ostravy k zápasu 11. kola KNBL, ve čtvrtek ji čeká ve FIBA Euro Cupu
Perm a v sobotu pak souboj s Pardubicemi. S Permem i Pardubicemi hrajeme naštěstí doma, takže ubyde náročné cestování.