04. 12. 2022

Ohlasy zápasu 11/23 Děčín - Opava

I přes značné oslabení sahala Opava v Děčíně po výhře

Naši bez klíčových opor zraněných v Levicích Kuby Šiřiny, Dontaye Bassetta a stále nemocného Radka Kouřila sice prohrávali celý zápas, ale v závěru srovnali stav. Štěstí ale v koncovce chybělo jak Honzovi Švandrlíkovi tak Larrymu Jurečkovi, takže výhra zůstala v Děčíně.

"Nám seděly perfektně liché čtvrtiny, kde jsme podali velmi dobrý výkon. Ty sudé jsme ale byli špatní především v obraně. Jsem rád, že jsme zlepšili procento trestných hodů, to je fajn. Já chci hlavně poděkovat klukům, že šli hrát i s těmi zdravotními obtížemi, které máme, za to jim patří kredit. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli, protože takhle vést celý zápas, to by byla škoda prohrát. Opava má i s těmi absencemi velmi dobrý tým a výborné hráče. Já bych radši, aby tady Šiřina hrál," byl po zápase spokojen Tomáš Grepl.

Trenéra doplnil Tomáš Jansa: "Jsem rád, že jsme vyhráli a zvládli to. Zase koncovka, tentokrát se šťastným koncem. Odvděčili jsme se fanouškům, hraje se s nimi v zádech lépe. Připravovali jsme se na plnou sestavu Opavy, byla to změna. Ze začátkem jsme se vypořádávali dobře, pak to šlo hůře, ale skvělá výhra."

Petr Czudek spokojen být nemohl: "My jsme víc bojovali, než hráli basket. Těžko jsme se dostávali do setů, hráči ale hráli na nezvyklých pozicích. Děčín měl liché čtvrtiny, my sudé, vrátili jsme se do hry, mohli jsme i vyhrát. Na druhou stranu Děčín vedl celý zápas, asi by to ani nebylo spravedlivé."

"Přijeli jsme bez tří hráčů základní rotace a to se muselo někde  projevit. Chyběli nám oba rozehrávači. I přes špatný začátek jsme nic nevzdali a bojovali do posledních vteřin. Možná, že nás Děčín i trochu podcenil. Měli jsme ale jednadvacet ztrát a to je moc. Vyplývaly i z tvrdé hry soupeře. Děčín si vytvořil bodový polštář, ale my jsme mohli nakonec utkání v závěru zlomit. Měl jsem to zvednout z rohu a nezkoušet nahrávat," přidal Luděk Jurečka.

Opavu opět neposlouchaly trojky (18/7 - 22/5), ale měla lepší dvojky (38/13 - 35/16) i šestky (25/18 - 21/16). Vyhráli jsme sice doskok (35 - 43) a měli lepší lavičku (12 - 15), ale bilance zisků (14 - 9) a ztrát (15 - 21) hrála pro soupeře. Děčín nás trestal z rychlých protiútoků (15 - 8), Opava těžila z druhých šancí (2 - 14).

Střelecky se dařilo Kubovi Slavíkovi (18 bodů, 3 doskoky, 3 zisky, val. 20), Mirek Kvapil k 11 bodům přidal 8 doskoků a 3 zisky (val. 16), 10 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí (val. 13) si připsal Radek Farský, po 8 bodech, 8 doskocích a 8 získaných faulech zase Jakub Mokráň (val. 14).

Příští ligový zápas nás čeká již ve čtvrtek 8.12.2022, kdy budeme od 18:00 hod. hosty mistrovského Nymburku. Doma se naši basketbalisté představí ve středu 14.12.2022 v dohrávce 5. kola s NH Ostrava.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.