07. 11. 2021

Ohlasy zápasu 12/22 Opava - Pardubice

Po už skoro tradičním rozpačitém začátku nakonec Opava Beksu doslova přejela

Pardubice vedly celou první čtvrtinu, ale pak už přišly chvíle domácích. Po třetí čtvrtině už bylo o vítězi utkání
jasno. Opavské vedení narostlo až na 34 bodů, které Pardubice již jen v závěru upravily.

"Gratulace Opavě, dnes nás přehrála. Připravovali jsme se na její zónu, ale nebylo to nic platné. Ve druhé polovně a
zejména v závěru jsme odpadli. Můžete prohrát, ale ne rozdílem sedmadvaceti bodů. Měli jsme to 5:1 na zápasy a všechno
vypadalo dobře. V utkání s USK se něco zlomilo a my nedokážeme udržet koncentraci po celé utkání. Musíme se vrátit na
začátek a tvrdě pracovat,"
okomentoval zápas a momentální situaci Beksy její trenér Dino Repeša.

"Je to v našich hlavách, jsme nalomení, ztratili jsme sebevědomí. Dneska to zpočátku vypadalo dobře, ale přišlo pár
chyb, byli jsme zase dole a Opava byla na koni. Mentální odolnost musí začínat u jednoduché věci. Přeci po jedné
neúspěšné střele nemůžeme věšet hlavy. Je to na každém z nás, jak se z útlumu dostaneme,"
přidal se Kamil Švrdlík.

To Kryštof Vlček mohl být spokojen: "Do poločasu vyrovnané utkání, potom Jakub Šiřina nakopl tým třemi trojkami v
řadě, přidal se Martin Gniadek a opanovali jsme utkání. Hráli jsme s větší chutí, nebyli jsme líní udělat krok navíc a
bavili jsme se basketem my i naši fanoušci."

"Nechtěl jsem být v roli spasitele, ale tak nějak to na mne vyšlo. Byl jsem ve třetí čtvrtině třikrát volný a spadlo
to tam. Potom už se začali trefovat všichni, utkání jsme zvládli a jsem rád, že jsem k tomu mohl přispět. Jsme teď v
NBA záběru, kdy máme co dva dny zápas. Je to fyzicky náročné, pomalu se všichni učíme, jak zacházet se silami a jak
rychle regenerovat,"
doplnil Krika Kuba Šiřina.

Opava předčila Pardubice po všech stránkách. V doskocích byl poměr 37 - 31, v bodech lavičky dokonce 37 - 15. Dvojková
(27/19 - 37/18) i trojková (34/14 - 27/7) střelba rovněž hrály významně v náš prospěch. Bohužel nás opět neposlouchaly
trestné hody. Úspěšnost 60 % (20/12) je opravdu dost malá. O jasném průběhu zápasu svědčí poměr koeficientů 116 - 57.

Střelecky táhli tým Luděk Jurečka (16 bodů, trojky 6/4), Kuba Šiřina (16 bodů, trojky 5/3) a Martin Gniadek (15 bodů,
8 doskoků, val. 22). Radovan Kouřil zaznamenal 8 asistencí.

NBA modus dále pokračuje, ve středu čeká na naše basketbalisty ve FEC nizozemský Den Bosch, v sobotu pak v lize soupeř