14. 11. 2021

Ohlasy zápasu 13/22 Opava - Nymburk

Čtyři roky, šest měsíců a 7 dnů čekala Opava na výhru nad Nymburkem. V sobotu se to konečně podařilo

Opavští začali zápas výtečně, drželi si stále náskok, který se ve druhé čtvrtině vyhoupl na 16 bodů. Nymburk ale během
 třetí čtvrtky srovnal stav a v dramatické koncovce dokonce poprvé v zápase vedl. Pak ale Martin Gniadek proměnil 3
šestky ze čtyř a když Rossův pokus košem nepropadl, opavská hala explodovala.

"V Opavě je to vždy těžké a dnes se to potvrdilo. Začali jsme špatně, pak jsme se vrátili do hry a možná jsme mohli i
vyhrát, ale dnes musíme říci, že Opava byla lepším týmem. Problém byl, že jsme bojovali, jen když jsme byli dole. Měli
jsme začít zápas mnohem lépe, tam nám ta bojovnost chyběla a dovolili jsme jim skórovat velmi snadno. Nebyli jsme
psychicky připraveni, možná nás uspala dlouhá cesta autobusem. Pokud bychom ale měli vzít ze zápasu pozitiva, tak je
to určitě to, že jsme se dokázali vždy vrátit do zápasu a tým bojoval, i když soupeř dnes hrál v útoku opravdu na
vysoké úrovni.

Byl to jeden z nejlepších zápasů, jaké jsem v české lize viděl. Nám bohužel chyběli do rotace dva důležití hráči a to
hlavně v obraně. V útoku hrály oba týmy na velmi vysoké úrovni a byl to skvělý zápas ve skvělé atmosféře. Byly tam i
skvělé individuální výkony. Lukáš Palyza a Jerrick Harding na naší straně, Kuba Šiřina na straně Opavy. Je to skvělý a
zkušený hráč a proměnil velmi důležité střely,"
zhodnotil utkání Aleksander Sekulić.

Trenéra doplnil autor pěti trojek (7/5) Lukáš Palyza: "Byl to velmi intenzivní zápas. Klíčem bylo, že jsme nepokryli
úseky v první a druhé čtvrtině, kdy Opava získala vítr do plachet a z toho žila celý zápas. Příště musíme takový zápas
lépe zvládnout mentálně už od začátku. Dělali jsme tam hloupé chyby a když necháte Opavu vstoupit do zápasu ve vedení
12:2, tak to je špatné."

"Byli jsme na vítězné vlně, věřili jsme si víc než Nymburk. Na vstupu Nymburk neproměňoval, my byli naopak úspěšní,
takže jsme se uklidnili a hrálo se nám dobře. Nymburk ale bohužel do poločasu náš náskok stáhl. Do té doby to byl
takový minisouboj Šiřina - Harding. Pak se do toho vložil Palyza, který zahrál skvělý druhý poločas. Za koncovku ale u
nás musím pochválit Martina Gniadka,"
zářil po výhře nad mistrem Kryštof Vlček.

"Jsme za výhru hrozně šťastní, bylo to zase dramatické. U nich jsme byli na koni, ale nakonec nás překonali, dnes byla
koncovka naštěstí pro nás. Musím pochválit všechny. Bylo tam sice pár chyb, dostat skoro 100 bodů je dost, ale dneska
nám to padalo, Šířa se zbláznil na 30 bodů a hned to vypadá jinak,"
byl v dobré náladě i Radovan Kouřil.

Opava byla přesnější ve dvojkách (35/21 - 41/22), vyrovnané to bylo v trojkách (31/14 - 24/11), šestky (20/16 - 24/21)
měl lepší Nymburk. Naši ale soupeře přeskákali (34 - 29) a jedním z rozhodujících faktorů byly také body laviček (38 -
10). Nymburk byl naopak lepší ve ztrátách (11 - 9) i v ziscích (4 - 7).

Lídrem našeho týmu byl kapitán Kuba Šiřina. Šířa kromě 30 bodů (dvojky 7/6, trojky 7/4, šestky 7/6) přispěl k výhře
nad mistrem také 5 doskoky, 4 asistencemi a 9 získanými fauly (val. 39). Střelecky mu sekundovali Radim Klečka se 16,
Radovan Kouřil s 12 (+ 7 as.) a Martin Gniadek s 10 body. Matty Markusson přidal k 9 bodům také 12 doskoků.

Hráči určitě senzační výhru nad Nymburkem oslavili, ale čeká je i nadále náročný program. Ve středu hrají poslední
zápas FIBA Euro Cupu v Lisabonu a v sobotu pojedou k ligovému utkání do Olomouce.