18. 12. 2022

Ohlasy zápasu 13/23 Opava - Kolín

Perfektní výkon celého týmu proti Kolínu znamenal přerušení série našich porážek

S výjimkou první čtvrtiny vedli opavští basketbalisté celý zápas a nakonec nadělili Medvědům i stovku. Po konci utkání vládly pochopitelně na obou stranách rozdílné emoce.

"Dnes od první minuty bylo na hřišti jen jedno družstvo. Nám zřejmě vzalo hodně sil utkání v Komárně a dnešním výkonem bychom neporazili ani slabší soupeře, než byla nažhavená Opava. Prohrát doskoky o dvacet to je dost průšvih. Opava měla mnohem víc energie a touhy po vítězství," přiznal porážku treér Kolína Adam Konvalinka.

Podobně okomentoval zápas Jan Křivánek: "Bylo nám jasné, že Opava po několika prohrách půjde do utkání naplno od prvních minut. Ten rozdíl v energii byl příliš velký a domácí zvítězili naprosto zaslouženě. Navíc nás ničili na doskoku."

"Dnes to byl náš týmový výkon. Dostali jsme se rychle do náskoku, který jsme do poločasu téměř ztratili. Ohromné nasazení do začátku třetí čtvrtky rozhodlo o výsledku a rozdíl ve skóre příjemně narůstal. Pět našich hráčů dalo více než deset bodů a to vždy příjemné zjištění. Rovněž doskoky a úspěšnost trojkových pokusů hrály v náš prospěch," pochvaloval si naopak Kryštof Vlček.

I autor 14 bodů Jakub Slavík byl spokojen: "Po špatném výkonu proti NH jsme se zvedli a nasazením pod oběma koši jsme dnes Kolín přehráli. Po sérii porážek jsme konečně dokázali, že basket umíme hrát a dali jsme divákům vánoční nadílku v podobě vítězství nad druhým týmem tabulky."

Střelba dvojek (38/23 - 36/21)  i šestek (16/11 - 25/17) byla vyrovnaná, ale Opava vládla ve střelbě z perimetru (39/15 - 28/7). Také  doskok jsme ovládli jednoznačně 51 - 31, z čehož pramenily body z druhých šancí (18 - 11). I body z rychlých protiútoků (21 - 8) a body laviček (46 - 35) hrály v náš prospěch. Nevadilo tak ani, že jsme měli více ztrát (8 - 6) a méně zisků (2 - 5) a že jsme "vyhráli" i ve faulech (23 - 17).

Pochvalu zaslouží všichni. Nejlepším střelcem byl Filip Zbránek (17 bodů, 8 doskoků, val. 18), nejužitečnějším hráčem zase Jakub Mokráň (15 bodů, 8 doskoků, 5 asistencí, val. 22). Luděk Jurečka pálil z perimetru jako za starých časů (trojky 6/4) a skončil na 16 bodech a 3 doskocích (val. 18). Jediný doskok chyběl k double-double Mirkovi Kvapilovi, stejně jako Míra dal 14 bodů také Jakub Slavík (+ 8 doskoků, val. 20).

I obrana tentokrát fungovala tak, jak by to mělo být vždycky. Osobně bych vyzdvihl černou práci Rosti Dragouna, který výtečně bránil Adama Číže, hlavní "zbraň" Medvědů.

Před vánočními svátky čeká na naše basketbalisty ve středu 21.12.2022 výjezd na palubovku Slavie Praha, před Silvestrem zase domácí zápas s Hradcem Králové (28.12.2022, od 18:00 hod.).

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.