22. 12. 2022

Ohlasy zápasu 14/23 Slavia - Opava

Je to jako na houpačce. Po výborném výkonu proti Kolínu jsme dostali výprask na Slavii

Domácí od počátku tahali za delší konec provazu a jejich vedení do poločasu narostlo až na 28 bodů. Jejich náskok narůstal i po pauze a od prohry o 40 bodů nás zachránila jen naše šňůra 8 bodů v koncovce.

Bývalý opavský hráč a trenér Slavie Pavel Beneš si pochvaloval: "Tak dneska, když porazíte Opavu o 30, tak dobrý výkon, možná náš nejlepší výkon v této sezoně. Fakt dobrý výkon z naší strany, kluci nějak pochopili, že tak, jak jsme hráli poslední 4 utkání, to prostě nemůžeme. To byla hrůza a tím, že jsme nováček, tak jsou všechna družstva proti nám zkušenější, jsou sehranější, potřebujeme více bojovat a to se dneska povedlo. Od první minuty do poslední jsme byli lepší, bojovali jsme, nasazení a disciplína byla tak, jak má být, a v tom případě jsme dosáhli toho výsledku, kterého jsme chtěli."

"Další důkaz toho, že letos není o zajímavé výsledky nouze a my jsme toho krásným příkladem. Asi se potkaly dva týmy, které nejsou v úplně nejlepší formě. Když Opava se už zvedla posledním zápasem proti Kolínu, tak bylo načase, abychom se zvedli i my. Konečně jsme vstoupili do zápasu s tou intenzitou, jakou jsem chtěli, a jaká nám chyběla v minulých zápasech. No a tím, že se nám to podařilo a díky té intenzitě nám tam padlo i pár košů a o to sebevědomější jsme byli a s tím se už Opava velmi těžko srovnávala. Kdykoli se trošku vzchopila, tak jsme zase nasadili stejné tempo, hosté nebyli schopní to dotáhnout, takže je z toho velké vítězství, stejně jako to proti Nymburku nebo i ta další, která se povedla. Je to jedna výhra a my jich logicky potřebujeme ještě více, takže se tím nesmíme nechat unést jak minule a dále pokračovat a hrát s tou intenzitou, kterou dnes," přidal další bývalý opavský hráč Pavel Pumprla.

"Dneska gratulace soupeři, který byl od první minuty na koni. Obrovskou intenzitou nás přehrál, my jsme tady trošku zmrzli, jak se říká v této slávistické kryokomoře. Dneska těžko hledat pozitiva jak v obraně, tak v útoku, nechávali jsme se obcházet jedna na jedna, vyskočil nám balon, soupeře jsme dostali na koně a ten nám nepovolil ani na chvilku, že bysme se mohli nadechnout. Nemůžu nám upřít snahu v druhém poločase, kde jsme šli na hranici faulu. Soupeř hrál velmi chytře, vždycky se dostal nějak k zakončení nebo byl v pohodě a dával trojky. Ten rozdíl je opravdu velký, ale bohužel takhle ti soupeři dnes byli. Takže gratulace, my máme nad čím popřemýšlet přes Vánoce a tenhle výkon rozhodně nepovede do první osmičky, ale do spodní čtyřky a musíme s tím něco udělat," byl pochopitelně rozladěn Petr Czudek.

Podobně na tom byl Kuba Mokráň: "Respekt Slavii, kluci podali asi nejlepší výkon sezony, ale pro nás je to veliká ostuda, hlavně ten první poločas. Prostě tohle se nesmí stát ani když hrajeme s jakýmkoli týmem v české lize. O 30 prohrát poločas, to já nechápu. Měli jsem fakt problém v útoku, měli jsem problém v obraně, tak totálně vyzkratujeme ten poločas. Nevím, kde jsme zůstali, či v autobusu nebo kde... Druhý poločas jsme dělali, co se dalo. Dali jsme do toho poločasu všechno, ale prostě to nestačilo, když byli domácí rozběhnutí, ten rozdíl byl tak velký."

Slavia byla lepší ve dvojkách (40/27 - 27/16) i trojkách (21/14 - 30/4). Šestky jsme sice měli lepší (21/14 - 34/25) a vyhráli jsme i na doskoku (32 - 38), ale měli jsme méně zisků (10 - 4) a více ztrát (12 - 17). O tom, kdo byl lepším týmem, svědčí kromě skóre i týmový koeficient užitečnosti: Slavia 108, Opava 66.

Z jednotlivců snese přísnější měřítko snad jen Jakub Mokráň (16 bodů, 5 doskoků, 2 asistence, 7 získ. faulů, val 23), Jakub Slavík se dostal na 11 bodů a 6 doskoků, Radek Farský k 11 bodům přidal doskoků 5.

Opava působí letos dojmem Jánošíka. V Olomouci jsme připustili první výhru Hanáků v ročníku, nyní jsme pomohli Slavii přerušit černou sérii 7 porážek v řadě. Věřme, že v tom nebudeme pokračovat 28.12.2022, kdy budeme hostit Hradec Králové, momentálně poslední tým ligové tabulky.