09. 12. 2021

Ohlasy zápasu 15/22 Opava - Brno

Při utkání s Brnem měli naši basketbalisté usnadněnou pozici

K brněnským marodům Krakovičovi a Křivánkovi se totiž přidal také jeden z klíčových hráčů Roman Marko. Opava toho
využila, od začátku šla za svým cílem a v poločase vedla o 25 bodů. Třetí čtvrtina přinesla ztrátu opavské koncentrace
a také brněnský nápor. Závěr ale patřil opět našim barvám a rekrutovalo z toho vysoké vítězství.

"Do utkání jsme vstoupili ještě pod dojmem zkaženého utkání doma proti Děčínu. Nic se nám nedařilo a domácí si dávali
body jak chtěli. Ve třetí čtvrtce jsme se zvedli, zejména zásluhou Tomáš Jansy. Opava je však zejména doma velmi silná
a drama nepřipustila. Markantní rozdíl mezi oběma týmy byl hlavně na doskoku. Doufám, že se nám uzdraví Marko a
Krakovič a uspějeme v Ostravě,"
zhodnotil zápas brněnský asistent Martin Vaněk.

Podobně hovořil i Šimon Svoboda: "Měli jsme v hlavách neúspěch z pokaženého utkání s Děčínem. Hodně jsme zaostávali za
domácími na doskoku a ve střelbě z větších vzdáleností. Musíme se rychle vzpamatovat a zabodovat v Ostravě."

"První polovina v pohodě, ale třetí čtvrtka byla špatná. Brno rozhýbal Tomáš Jansa, kterého bych chtěl za výkon
pochválit. Byli jsme hodně podráždění a to nás sráželo. Nicméně rozdíl o více než dvacet bodů není špatný. V sobotu
hrajeme na USK a to je další silný tým s nekompromisními střelci,"
viděl i chyby v opavské hře Kryštof Vlček.

"Začali jsme výbornou obranou, se kterou měl soupeř problémy. Pod dojmem vysokého vedení v poločase jsme se trochu
začali šetřit a Brno toho využilo ke snížení náskoku. Naštěstí jsme drama nepřipustili a poměrně lehce zvítězili,"

přidal svůj pohled Rosťa Dragoun.

Opava kralovala na doskoku (44 - 31), měla lepší úspěšnost dvojek (41/22 - 40/15) i trojek (29/12 - 16/4). Samostatnou
kapitolu byly chyby a šestky. Opava měla až podivně vysoký počet faulů (27 - 15) a házela pouze 6 TH, které všechny
proměnila. To Brno mělo na kontě šestek 5x více (30/22)!

Nejlepším střelcem byl Radim Klečka (18 bodů, 3 doskoky, 6 asistencí, val. 18). Přes 10 bodů se dostali Jakub Šiřina
(14 bodů, trojky 5/3), Luděk Jurečka (13 bodů, trojky 6/3) i desetibodový Radek Kouřil. MVP utkání byl ale opět
Mattias Markusson, který zaznamenal 11 bodů, 15 doskoků, 4 bloky a 2 asistence (val. 28). Byl to jeho devátý double-
double v KNBL, zároveň také jeho první úspěšná trojka v dresu Opavy.

Opavu teď v sobotu čeká výjezd na horkou pražskou půdu, o týden později jede do Jindřichova Hradce. Doma se představí