29. 12. 2022

Ohlasy zápasu 15/23 Opava - Hradec Králové

Opava zakončila rok 2022 vítězně, ale hodně se nadřela

Až do 35. minuty se více než 1200 diváků muselo strachovat o výsledek. Pak se naši přece jen utrhli přes 10 bodů a svůj náskok dovezli až do cíle.

Přesto nebyl trenér Sokolů úplně nespokojen. "Jeli jsme dnes do Opavy vyhrát. Náš tým musím pochválit za to, že se nepoložil a favorita tři čtvrtiny trápil. Domácí mají hodně tříbodových střelců, což se dnes projevilo na výsledku. Avšak obdržet dvacet trojek a prohrát jen o jedenáct bodů považuji za úspěch. Domácím k zaslouženému vítězství gratuluji," řekl Lubomír Peterka.

K tomu dodal David Škranc: "Věděli jsme, že Opava je doma hodně silná a to se potvrdilo. Přesto jsme si věřili a všichni naši hráči odvedli nadstandardní výkon. Nebýt hloupých ztrát a problémech na doskoku, mohli jsme dnes i překvapit. Úspěšnost trojkové střelby však rozhodla o dvouciferné výhře domácích."

"Jsem hrozně rád, že jsme dnes vyhráli nad houževnatým soupeřem. V první polovině se nám nedařilo ubránit Autreyho, i když jsme se na něj připravovali. Také druhý top skórer Hradce Šturanović nám dělal velké problémy. V první polovině jsme dělali školácké chyby a báli jsme se odpovědnosti v zakončování. Druhá polovina už byla lepší a soupeře jsme přehráli na obou polovinách hřiště. Těžko dnes chválit jednotlivce, všichni dali do hry vše. O našem vítězství rozhodla střelba za tři, kdy jsme zaznamenali 20 proměněných s úspěšností 40 procent," kvitoval Kryštof Vlček.

"Potřebné vítězství se nerodilo lehce. Jsme si vědomi toho, že nemáme úplně top formu a také prohra na Slávii s námi zatřepala. Naštěstí jsme to zvládli a do nového roku jdeme s vítězstvím a snad i s lepším sebevědomím. Nedokážu si představit, co by s námi dnešní neúspěch udělal. Moc jsme si oddechli," spadl kámen ze srdce i Kubovi Šiřinovi.

"Když člověk nemá formu, nehraje dobře a výkon je utrápený, tak si takového to vítězství moc vážíme. Musíme dál pracovat na sobě. Vše vychází z tréninku. Věřím, že nás tohle vítězství nakopne a do nového roku vykročíme správnou nohou. Dali jsme dvacet trojek, což je velmi slušné číslo. Podržel nás veterán z legií Luděk Jurečka. Sám cítil, že tým potřebuje pomoci. Měli jsme ve hře dobré i špatné momenty. Některé naše chyby pramenily z přemíry snahy. Bylo vidět, jak moc kluci chtějí uspět," přidal své postřehy Petr Czudek.

Hradec nás přestřílel ve dvojkách (28/11 - 38/24) i šestkách (15/10 - 21/15), naši dominovali v trojkách (48/20 - 15/6). Našich 20 trojek je zároveň rekordem tohoto ročníku KNBL. Opava měla lepší doskok (38 - 35), více zisků (13 - 10) a méně ztrát (12 - 20). I naše lavička přehrála tu hradeckou poměrem 38 - 20, když přes 50 % bodů Sokolů dala dvojice Šturanović (21) a Autrey (20).

Nejužitečnějším hráčem zápasu byl Kuba Šiřina, který k zapsal double-double za 20 bodů a 11 asistencí, k tomu přidal 3 doskoky a 6 získaných faulů (val. 28). Nestárnoucí Larry Jurečka zaznamenal 21 bodů z trojek (10/7) a také 5 doskoků (val. 24). Patnácti body (trojky 6/3) se prezentoval Jakub Slavík, osmi doskoky (+6 body a 2 bloky) zase Mirek Kvapil (val. 15).

Tím basketbalově skončil kalendářní rok 2022, ale hned na začátku toho příštího, konkrétně 4.1.2023, čeká na naše borce zápas na půdě NH Ostrava. Pak budou následovat další dva výjezdy do Prahy a Brna. Doma se naši představí až 18.1.2023, kdy budeme hostit Olomoucko.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.