05. 01. 2023

Ohlasy zápasu 16/23 Ostrava - Opava

Výsledková krize trvá a boj o osmičku bude krušný

Ani ve druhém derby severní Moravy naši neuspěli. Sice i bez Filipa Zbránka vedli skoro třičtvrtě zápasu, ale poslední dějství patřilo domácím, kteří i přes vydatnou podporu věrných opavských dotáhli utkání k výhře.

"Když se mě někdo ptal, jaký byl rozdíl v zápase v Opavě a v tom dnešním, tak dnes nám to ze začátku nepadalo, ale bojovali jsme celý zápas. Ke konci Opavě došla energie a možná taky i úzká lavička. Energii nám dodal Matěj Snopek s Kevinem Týmlem. Pak jsme se chytli a byli jsme v laufu. Koncovku vzal na sebe Majerčák. Za výhru jsem rád, i za kluky. Všichni co tam byli, tak odvedli maximum," děkoval týmu po zápase Adam Choleva.

A Malik Morgan dodal: "Super zápas, fantastická atmosféra, fanouškům děkujeme za podporu. Opava hrála tvrdě, ale dokázali jsme si s tím poradit."

Kryštof Vlček měl opačné pocity: "Dnešní zápas měl krásnou kulisu, děkujeme našim fanouškům za podporu. Dnes nás porazilo pět cizinců NH, kteří dali 73 bodů z celkových 77. Nám se nepovedl vstup na doskoku, pak jsme to stáhli na tři body, ale asi nám došly síly. Musíme toto utkání hodit za hlavu a připravit se na USK."

"Z naší strany celkem dobrý poločas, i když jsme promrhali devítibodové vedení a domací šli do vedení o bod. Druhý poločas byl bitva, která se musela fanouškům určitě líbit. Závěr byl otevřený skoro až do poslední minuty. Ostrava prokázala lepší formu a zaslouženě vyhrála. Z naší strany to byl dobrý výkon, ale nepadly nám otevřené střely. Jsme tým, kterému když to nepadne zvenku, tak se mu těžko vyhraje na půdě soupeře," viděl některé příčiny porážky Jakub Šiřina.

Jeho slova o zaslouženosti ostravského vítězství potvrzují i statistiky. Domácí měli ve všech směrech lepší střelbu (dvojky 40/18 -35/14, trojky 24/10 - 40/11, šestky 15/11 - 7/5), měli více zisků (10 - 4) a méně ztrát (15/16). Vyrovnali jsme se jim jen na doskoku (43 - 44) a v bodech laviček (8 - 14) a také jsme těžili z druhých šancí (13 - 22). I týmové koeficienty hovoří jasně: Ostrava 95, Opava 60.

Bodově drželi náš tým hlavně Jakub Mokráň (17 bodů (trojky 6/3), 8 doskoků, 2 zisky, val. 21) a Honza Švandrlík (17 bodů (trojky 10/5), 6 doskoků, val. 21). Míra Kvapil k devíti bodům přidal 6 doskoků, Kuba Šiřina k 7 bodům zase 8 asistencí a 6 doskoků, Honza Mička měl bilanci 6 bodů a 6 doskoků.

Na naše basketbalisty teď čekají další dva výjezdy. Nejprve v sobotu 7.1.2023 na pražskou Folimanku, o týden později pak budou hosty basketbalistů Brna. Chtějí-li setrvat mezi elitní osmičkou, musí venku uspět.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.