04. 02. 2021

Ohlasy zápasu 17/21 Brno - Opava

Po porážkách v dohrávaných zápasech v Kolíně a doma s Nymburkem konečně Opavě dohrávka vyšla a odvezla si výhru z Brna.

Ta se ale nerodila lehce. Stejně jako proti Ostravě jsme začali špatně a po necelých 4 minutách jsme prohrávali 2:13. Pak ale zasáhli sérií trojek snajpři Kuba Šiřina a Luděk Jurečka a začala stíhací jízda. Do vedení se naši dostali až v polovině 3. čtvrtiny a s výjimkou vyrovnaného stavu v koncovce zápasu jej už nepustili.

"Výborný zápas, chyběli tomu diváci. V prvním poločase jsme nestačili tempu Brna, které hrálo rychle, agresivně, my jsme nechodili ani na útočný doskok, ani jsme se nestačili vracet. Byli jsme rádi, že jsme jen minus 8. Řekli jsme si v kabině, že při 13 útočných doskocích Brna tady nemáme šanci. Pomohli jsme si zónou, kdy soupeř netrefil otevřené střely, to nás nakoplo. Bylo vidět, že pak si Brněnští už tak nevěřili. Nás držel Kuba Šiřina, který se vrátil do svého excelentního módu a dotáhl nás k vítězství. Druhý poločas byl z naší strany lepší, vyrovnali jsme se agresivitě domácích a povolili jsme jen tři útočné doskoky, což je super," mohl být po utkání spokojen Petr Czudek

"Byl to z naší strany obdobný začátek jako doma proti Ostravě. Brno bylo u všeho dříve, my jsme hořeli na doskoku. Po přestávce jsme přidali do hry agresivitu. Výsledek se nám podařilo otočit, dávali jsme těžké střely. Kubu skvěle doplňoval Larry. Ve čtvrté čtvrtině nám docházely síly, neměli jsme tolik energie. Naštěstí Brno nedávalo ani otevřené střely. Zápas jsme zvládli, závěr jsem odehráli zkušeně," doplnil trenéra jeho asistent Kryštof Vlček.

"Bylo to těžké a náročné utkání, Brno je mladý a rychlý tým, na což jsme se museli připravit a přizpůsobit se. Na začátku jsme dostávali jednoduché koše a nebyli jsme koncentrovaní, v šatně jsme si v půlce něco řekli. Třetí čtvrtina rozhodla, když jsme proměnili nějaké střely a Brnu to na naši zónu moc nešlo. Tam se to zlomilo. Pak jsme měli krizi my, když jsme na začátku čtvrté čtvrtiny nedali asi 4 minuty koš, ale domácí naštěstí nešli nikdy přes nás, což bylo velmi důležité. V závěru jsme si to zkušeně pohlídali, měli jsme ale i štěstí s útočným doskokem. Jsem rád, že vezeme důležitou výhru před A1 a play-off," přidal svůj pohled Larry Jurečka.

V týmu Brna spokojenost nepanovala. "V prvním poločase jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, rychle dopředu, dařilo se nám, z čehož pramenil ten náskok. Bohužel ve druhém poločase jsme vůbec nezachytili nástup, hráli jsme vlažně, dostali jsme 34 bodů ve třetí čtvrtině. Nemůžeme čekat, že pak utkání vyhrajeme, když dostaneme takový příděl. Nakonec jsme to dotáhli do koncovky, ale to už nám trochu chyběly síly, netrefovali jsme volné střely, a to dnes rozhodlo," okomentoval průběh utkání asistent trenéra Martin Vaněk.

A brněnský křídelník Javion Blake dodal: "Bylo to těžké utkání, věděli jsme, že ve druhé půli budou chtít hosté zabojovat a vrátit se zpět. Nejsou na druhém místě náhodou, proměnili několik těžkých střel. Můžeme si ze zápasu vzít hodně pozitivního a zlepšit se do dalších utkání."

Jak už bylo řečeno, opavským hrdinou byl ve středu večer Jakub Šiřina. Nastřílel 34 bodů (trojky 16/8), přidal 10 asistencí, 5 doskoků a jeho koeficient užitečnosti se zastavil na hodnotě 34. Zdatně mu sekundoval Luděk Jurečka (19 bodů (trojky 8/4), 2 doskoky, 3 asistence, val. 18). Přes 10 bodů se dostali i Filip Zbránek (11 bodů, 9 doskoků) a Mirek Kvapil s 10 body. Honza Švandrlík zaznamenal jen 3 body, ale přidal 10 doskoků.

U Brna byl s 27 body nejlepším střelcem Radek Farský, nejužitečnějším hráčem pak Viktor Půlpán (15 bodů,10 doskoků, 7 asistencí, val.32).

Základní část KNBL ročníku 2020/21 zakončí naši basketbalisté v sobotu 6.2.2021, kdy se v Praze od 18:00 hod. utkají s týmem USK. Tento zápas bude přenášet ČT Sport.