28. 01. 2021

Ohlasy zápasu 18/21 Opava - Nymburk

Jasný favorit jasně vyhrál. Po slušné opavské první půli nás Nymburk převálcoval

Jasný favorit jasně vyhrál. Po slušné opavské první půli nás Nymburk převálcoval.

Ještě na začátku druhé poloviny zápasu prohrávali naši basketbalisté jen o 5 bodů (50:55), ale pak za 8 minut skóroval jen Martin Gniadek z trestného hodu a pak tentýž hráč před koncem čtvrtiny z pole. Třetí hrací období tak skončilo za stavu 53:72 a bylo vymalováno.

Nymburk splnil povinnost, čemuž napovídaly i komentáře po zápase. "Přijeli jsme do Opavy zvítězit a to se nám povedlo. První polovina utkání byla vyrovnaná, ale ve třetí čtvrtině jsme domácí přehráli a dohráli pak utkání bez problémů do konce. Kuba Šiřina hraje teď nejlepší basketbal kariéry a je těžké ho zastavit. My na něm zejména ve druhé půli odvedli dobrou práci a pouštěli ho jen do těžkých střel," řekl kouč mistra Oren Amiel. 

"Jeli jsme do Opavy s třemi cíli. Vyhrát, nepustit domácí na útočný doskok a nedovolit skórovat Jakubovi Šiřinovi. První úkol jsme splnili, ale druhé dva ne. Jsme však rádi za výhru," dodal rozehrávač Nymburku Jakub Tůma. Doplňme, že Kuba Šiřina měl na kontě nakonec 19 bodů a v útočném doskoku jsme Nymburk přeskákali 18 - 15.

Hodnocení ze strany Opavy bylo samozřejmě opačné. "Hosté přijeli velmi koncentrovaní a od počátku šli za úspěchem. My jsme byli konkurenceschopní pouze v prvním poločase. Ve třetí čtvrtině hosté utkání rozhodli a do konce utkání navyšovali náskok. Snažil jsem se dát minutáž i hráčům, kteří hrají málo, ale proti Nymburku se nebyli schopni prosadit. Nymburk je někde jinde a já mu přeji, ať postoupí co nejdále v Lize mistrů," konstatoval Petr Czudek.

Jan Mička byl stručný: "Nymburk byl koncentrovaný, byli na tom individuálně lépe než my. Měli jsme hodně zbytečných ztrát, po kterých šli jedna na nula a to podle mě rozhodlo."

"I v prvním poločase jsme měli snad 12 úplně zbytečných ztrát, kdy jsme je nechali chodit 1 na 0, 2 na 1. Ve druhém poločase to byla z naší strany úplná katastrofa. Nedostali jsme se vůbec do ničeho, jim naopak vycházelo úplně všechno. Polevili jsme v obraně, nebojovali jsme, prostě hrůza," nebral si servítky Miroslav Kvapil.

Opavský střelecký prapor drželi Kuba Šiřina s 19, Martin Gniadek s 18 (+ 5 doskoků a 3 asistence, val. 22) a Honza Švandrlík s 13 body. U hostů vynikl s 22 body Jerrick Harding (trojky 8/5), nejužitečnější hráč zápasu (val. 28).

Další zápas čeká na naše kluky už v sobotu, kdy budou v regionálním derby hostit ostravské "Enháčko".

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.