17. 01. 2021

Ohlasy zápasu 19/21 Opava - Hradec Králové

I bez kapitána a lídra týmu Kuby Šiřiny zdolala Opava královéhradecké Sokoly

I bez kapitána a lídra týmu Kuby Šiřiny zdolala Opava královéhradecké Sokoly. Jeho roli musel převzít Lukáš Bukovjan, který se s tím vyrovnal na výbornou. Nakonec z toho bylo 8 bodů, 7 asistencí a 4 doskoky.

Po zápase nejvytíženější hráč zápasu řekl: "Jsem rád, že se nám utkání povedlo a udrželi jsme tak domácí neporazitelnost. Kuba Šiřina mi hodně z lavičky radil a pomohl mi setřást počáteční nervozitu. Dnes rozhodla naše obrana a také to, že Hradec nedával otevřené střely. Taky jsem rád, že jsem se konečně trefil z trojkové vzdálenosti a to hned dvakrát, ovšem byly tam i chyby. Na tom musím ještě zapracovat. Hodně mi chybí zápasové vytížení z hostování v první lize, která se v této zlé době nehraje."

Asistent Kryštof Vlček ohodnotil zápas takto: "Důležité vítězství, protože jsme hráli bez našeho klíčového rozehrávače Jakuba Šiřiny. Lukáš Bukovjan odehrál 32 minut a zhostil se role rozehrávače se ctí. Hodně mu pomohli Luděk Jurečka a Martin Gniadek, kteří měli velmi vysokou úspěšnost střelby. Doufám, že nás prohra v Kolíně nakopla k lepším výkonům. Měli jsme dnes k dispozici pouze osm zdravých hráčů. Všichni skórovali a patří jim poklona za výhru."

To trenér Sokolů Lubomír Peterka spokojen pochopitelně nebyl: "Upozorňoval jsem hráče na to, že Opava je zejména střelecky silná, a to i bez Jakuba Šiřiny. To se žel potvrdilo a už v prvním poločase nám domácí odskočili. Ve druhé půli jsme se útočně zlepšili, ale domácí si vítězství nenechali vzít."

"Opava měla úspěšnost za tři body téměř 54 procent a to se těžko brání. Možná nám ublížila skutečnost, že nehrál Šiřina. Chtěli jsme toho využít, ale nepodařilo se," doplnil křídelník Sokolů Ondřej Peterka.

Jak už řekl Kryštof Vlček, "Bukimu" hodně pomáhali Luděk Jurečka a Martin Gniadek. Posledně jmenovaný k 5 asistencím a 7 doskokům přidal 18 bodů (val. 29), "Larry" zaznamenal 10 bodů (trojky 3/3), 8 asistencí a 6 doskoků (val.22). Střelecky se dařilo i Filipu Zbránkovi s 12 a Honzovi Švandrlíkovi s 10 body. Svůj osobní rekord v opavském dresu si 9 body připsal Juraj Páleník. V dresu Hradce Králové hrál prim Pavol Lošonský (14 bodů, 9 doskoků, val. 20).

Zajímavostí zápasu bylo, že Opava házela pouze 6 TH, které beze zbytku proměnila. Za zmínku stojí i trojková úspěšnost našeho týmu 53.8 % (26/14).

Další zápas čeká na opavské basketbalisty v pátek 22.1.2021, kdy pojedou do Pardubic.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.