14. 01. 2022

Ohlasy zápasu 19/22 Opava - Kolín

Čtvrtá porážka v řadě a ztráta domácí neporazitelnosti. Opavě se po Novém roce nedaří

Kolín, který měl za sebou vánoční kovidovou karanténu, si na Opavu opravdu vyšlápl. Jen třetí čtvrtina a vedení o 7 bodů
dávalo našim barvám naději. Patnáctibodová šňůra Medvědů ve čtvrtém dějství ale naše naděje rázně utla. V hektickém závěru
sice naši bojovali, ale Kolín výhru udržel.

"Chtěl bych popřát trenérovi domácích Petru Czudkovi brzké uzdravení. V Opavě jsme už nevyhráli hodně let. Dnes se potkaly
dva týmy, které momentálně neoplývají top formou. My jsme snad víc chtěli, o čemž svědčí převaha na doskoku. Do poslední
chvíle ale nebylo rozhodnuto,"
okomentoval zápas Miroslav Sodoma.

I kolínský hrdina Adam Číž, který odehrál plných 40 minut,mohl být spokojen: "Skvělý zápas pro nás, jsem hrozně rád za
dnešní výhru. V minulém kole jsme prohráli doma a tak po dnešku je vše zapomenuto. Bylo to vyrovnané utkání se šťastným
koncem pro nás."

Kryštof Vlček vzal porážku na sebe: "Prohra hodně mrzí, opět jsme dostali hrozně moc bodů ve čtvrté čtvrtině. Chvílemi jsme
dobře bránili a z toho jsme v obraně úplně propadali. Pro mne dnes bylo překvapením vystoupení kolínského Dlugoše, s jehož
body jsme vůbec nepočítali. Samozřejmě, porazil nás Číž, který odehrál čtyřicet minut a dal nám 30 bodů. Beru porážku na
sebe, máme výborné hráče a tým, ale já jsem to nezvládl."

"Po prohře se utkání hodnotí velmi špatně. Už poněkolikáté jsme zápas prohráli ve čtvrté čtvrtině. Nechápu to, Kolín měl po
Vánocích stejnou porci utkání a hraje v užší rotaci. Přesto nám dal ve čtvrté části 28 bodů. Nemáme se na co vymlouvat,
musíme prokletí posledních čtyř zápasů zlomit,"
doplnil Krika Filip Zbránek.

Na naše přesnější dvojky (37/22 - 47/24) odpověděl Kolín trojkami (42/12 - 29/10) a na hlavu nás porazil v doskocích (40 -
54) a bodech lavičky (17 - 31). Poměr zisků (7 - 3) a ztrát (7 - 10) zase hrál v náš prospěch.

Lídrem Opavy byl Kuba Šiřina, který k 28 bodům přidal 5 doskoků a 5 asistencí (val. 31). Výborný zápas odehrál Filip Zbránek
(16 bodů, 5 doskoků, 3 asistence, val. 21), který původně neměl vůbec nastoupit. Honza Švandrlík přidal k 14 bodům 7
doskoků, 14 bodů nastřílel i Radovan Kouřil, Matty Markusson měl bilanci 6 bodů a 10 doskoků.

Napravit tento neúspěch chtěli naši kluci již tuto sobotu. Bohužel z důvodu karantény ostravského týmu se zápas 22. kola
KNBL odkládá na neurčito. O náhradním termínu vás budeme včas informovat.