19. 01. 2023

Ohlasy zápasu 19/23 Opava - Olomoucko

Odveta za 8. kolo se vydařila, Opava rozstřílela Olomoucko

Naši nedali soupeři ani jednu šanci na vedení, jejich náskok narostl postupně až na 40 bodů. Od druhé půle bylo jasné, že výhra Opavy je jen otázkou výše skóre. Vyvolávanou stovku předložil výtečným divákům Jakub Šiřina.

"Dnes byli domácí lepším týmem. My máme v sestavě nové hráče, kteří ještě nejsou s týmem sehraní a to bylo proti silné Opavě hlavním důvodem naší prohry. Zaostali jsme rovněž v doskoku a ve střelbě za tři body. Hodně rychle jsme pustili Opavu do náskoku a už jsme se do utkání nedostali," zhodnotil zápas Tihomir Bujan.

Trenéra doplnil nejlepší střelec zápasu (22 bodů) Goran Vučičević: "Dnes to bylo pro nás hodně náročné utkání hlavně fyzicky. Opava je zkušeným a sehraným týmem, o čem svědčí obrovské množství asistencí. Domácí už v první čtvrtině odskočili a nakonec zaslouženě vyhráli o více než třicet bodů. My se musíme dívat dopředu, čeká nás utkání s Ústím, ve kterém chceme uspět."

To na opavské straně vládla spokojenost. "Povedené vítězství proti týmu se soupiskou velmi kvalitních hráčů. Nám se od začátku dařilo tlačit na rozehrávače Olomoucka a tím jsme jim nedovolili rozvinout útočné akce. Postupně jsme zvyšovali náskok až k pohodlnému vítězství o třicet bodů. Všech deset hráčů, kteří dnes nastoupili odvedlo solidní výkon a bodově byli úspěšní," řekl po zápase David Zach.

"Dnes jsme navázali na dobrý výkon z Brna a Olomoucko jsme přehráli. Pět našich hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů a to se hraje dobře. Rovněž ve střelbě za tři a v doskocích jsme byli lepší," přidal svůj názor i Radovan Kouřil.

Opava ovládla střelbu (dvojky 41/26 - 45/20, trojky 24/11 - 19/6), ovšem 10 zahozených šestek (30/20 - 22/15) by nás v jiných zápasech mohlo mrzet. Byli jsme lepší na doskoku (41 - 33) i v bodech laviček (42 - 12), měli jsme méně ztrát (15 - 19) a více zisků (15 - 19). Propastný rozdíl byl také v asistencích (31 - 10). Z toho vylynuly i týmové koeficienty: Opava 140, Olomoucko 59.

Svůj vysoký standard opět předvedl Jakub Mokráň (19 bodů (dvojky 6/6, trojky 2/1), 7 doskoků, 5 asistencí, val. 29). Double-double si připsal Jakub Šiřina za 15 bodů (trojky 5/4) a 10 asistencí (val. 21). Zápas opět skvěle vyšel i Radku Kouřilovi, který přispěl 16 body (dvojky 6/5, trojky 2/2), 7 asistencemi a 4 doskoky (val. 25). Třemi neproměněnými šestkami v úvodu se nenechal rozhodi Radek Farský, který nakonec zapsal 15 bodů, 7 doskoků, 2 asistence a 7 získ. faulů (val. 23), na 13 bodů (+5 doskoků a 2 asistence, val. 19) se dostal Kuba Slavík.

Až na Luďka Jurečku si zahráli všichni a všichni také skórovali. Jedničku s hvězdičkou si zaslouží také diváci, kteří opět vytvořili fantastickou kulisu.

Opava tedy získala třetí ligovou (+ jednu pohárovou) výhru v řadě, přičemž pouze s Olomouckem jsme hráli doma. Zda bude vítězná vlna pokračovat, to uvidíme v sobotu 21.1.2023, kdy zajíždíme na palubovku Pardubic.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.