07. 01. 2022

Ohlasy zápasu 20/22 Ústí nad Labem - Opava

První část mise "severní Čechy" nevyšla, přehrálo nás Ústí

Opava odcestovala bez trenéra Petra Czudka a Jakuba Slavíka, zdravotní problémy měli i další. Sluneta tentokrát zahájila ve
velkém stylu, až na malý okamžik v první čtvrtině stále vedla a bez problémů dotáhla zápas k výhře. Na našem týmu se zřejmě
podepsala devatenáctidenní zápasová nečinnost, dlouhá cesta a vědomí dalšího zápasu o 24 hodin později.

"Pro nás je to hodně důležité vítězství, protože kdo viděl tabulku, tak ví, že tato výhra pro nás má cenu diamantu. Zápas to
nebyl hezký, myslím, že jsme nepředvedli nějaký skvělý výkon, ale Opava se po té devatenáctidenní herní pauze nedostala do
rytmu,"
byl po zápase hodně spokojen domácí trenér Jan Šotnar.

Podobně hovořil i Daniel Fait:"Do zápasu ani jeden tým nevstoupil dobře, nedařilo se ani v útoku, ani v obraně. Naštěstí
jsme se od toho dokázali odpíchnout, trefili jsme o pár střel víc než Opava a v druhém poločase by se dalo říci, že jsme to
lehce kontrovali, teda až na závěr třetí a začátek čtvrté čtvrtiny. Naštěstí jsme to ale udrželi a jsme šťastni za cennou
výhru."

Kryštof Vlček měl pochopitelně náladu opačnou: "Pro nás to bylo hodně těžké utkání, protože jsme delší dobu nehráli a pro mě
obzvlášť, protože jsem se dnes ráno dozvěděl, že povedu tým jako hlavní trenér. Já se sice na premiéru těšil, bohužel to ale
nevyšlo dle představ, vlastně tři čtvrtiny nám to haprovalo v útoku, když jsme dali pouhých 41 bodů, což je na nás hodně
málo.

Celý zápas nebyl nikdo, o kom bychom řekli, že by nás nakopl, a o koho bychom se mohli opřít. My jsme tým trojkařů, ale
bohužel jsme dnes dali stejný počet trojek jako Láďa Pecka, tímto mu samozřejmě gratuluji, ale na druhou stranu mě to hrozně
štve. Teď máme vlastně 4 zápasy v 9 dnech, ale máme širokou rotaci a doufám, že to zvládneme."

Kritický byl i Luděk Jurečka: "Tak bohužel první zápas na severu se nám nevydařil, nedařilo se nám hlavně střelecky a my,
když nemáme dobrý den z trojky, tak se trápíme a dneska se to potvrdilo. Pak jsme si ani nedokázali ničím pomoci, ani v
obraně. Navíc jsme měli hloupé ztráty. Doufám, že se z toho poučíme a zítra v Děčíně ukážeme, že Opava umí hrát basket."

Rozhodujícími faktory byla střelba trojek (28/11 - 22/4) a doskoky 44 - 38. Až na asistence (17 - 6) a body laviček (7 - 38)
byly ostatní parametry vzácně vyrovnané (např. zisky 7 - 7, ztráty 15 - 15).

Lídry našeho týmu byli Mattias Markusson (12 bodů, 16 doskoků, val. 22), Martin Gniadek (14 bodů, 6 doskoků, val. 19) a náš
nejlepší čtvrteční střelec Radovan Kouřil (16 bodů, 5 doskoků, 2 asistence, 4 zisky, val. 12).

Hned 22 hodin po skončení zápasu v Ústí nás čeká souboj v Děčíně. Věřme, že naši hodí čtvrtek za hlavu a v dalším klání na