22. 01. 2023

Ohlasy zápasu 20/23 Pardubice - Opava

Naši basketbalisté si po třech výhrách v řadě dojeli pro porážku do Pardubic

Zápas rozhodl nástup do druhé čtvrtiny. Beksa předtím stáhla náš sedmibodový náskok a v součtu nakonec měla šňůru 19:0. Další průběh  byl již zase vyrovnaný, což nám nebylo už nic platné.

"Pro nás je to důležitá výhra, protože jsme před zápasem měli s Opavou stejnou bilanci. Teď máme o výhru víc a vzájemnou bilanci 2-0. Do play-off sice ještě zbývá odehrát hodně utkání, ale možná jedna výhra víc nebo míň může být velmi důležitá. S výkonem musím být spokojený. Opava dávala v posledních třech zápasech průměrně 98 bodů, dnes dala 64, to je pro nás velmi důležité číslo. V útoku ok, děláme chyby, ztratíme míč, ale když kontrolujeme obranu, můžeme vyhrát proti každému soupeři v naší lize," zářil po zápase kouč Dino Repeša.

Spokojen byl i Tomáš Vyoral: "Myslím si, že kromě prvních 6 až 7 minut jsme zápas celou dobu kontrolovali a byli jsme lepším týmem. Hráli jsme výbornou obranu, až na obranný doskok, soupeř měl hrozně moc druhých šancí. Nicméně celkově bych řekl, že výhru jsme si zasloužili. Byl to těžký zápas, jako každý proti Opavě, ale dneska jsme měli trošku navrch. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli."

"Pardubice si výhru zasloužily. My jsme měli velmi dobrou první čtvrtinu, vytvořili jsme si v ní sedmibodový náskok, ale pak soupeř přitlačil v obraně. Rozhodla druhá čtvrtina, kdy jsme se dostali jen k 9 bodům. Ne že bychom si nevytvořili dobré pozice, ale dneska nám nespadlo to, co nám normálně padá. Máme to založené na trojkách, ale třeba Kuba Slavík se trápil. Pořád jsme hráli aktivně, stáhli jsme to z 16 bodů na 8 a právě Kuba měl otevřenou trojku, ale nedal a to bylo, myslím, zlomové," zhodnotil utkání Petr Czudek.

I Jakub Mokráň přiznal porážku: "Začátek jsme měli dobrý, prvních 7 minut jsme vyhrávali, ale pak jsme 13 minut zaspali. Pardubicím fakt dávám respekt, hrály tvrději, dneska si zasloužily vyhrát. Dali jsme jen 64 bodů, bylo to jak jejich obranou, která byla nejtvrdší, proti jaké jsme v poslední době hráli, tak i tím, že nám to nepadalo."

Pardubice nás mírně převyšovaly ve střelbě (dvojky 35/17 - 36/14, trojky 27/8 - 29/7, šestky 24/18 - 21/15) a doskocích (44 - 41). Opava měla více zisků (4 - 5) a méně ztrát (13 - 11) a bodovala z rychlých protiútoků (3 - 12), Beksa zase měla lepší body po doskocích (16 - 10) i lepší lavičku (26 - 19).

Z našich hráčů čněl pouze Jakub Mokáň, který zaznamenal 19 bodů a 8 doskoků (val. 21), nikdo další se nedostal přes hranici deseti bodů. Mužem zápasu byl domácí Robert Rikić (21 bodů, 11 doskoků, val. 31).

Na naše basketbalisty čeká v neděli 29.1.2023 další těžký výjezd do Ústí nad Labem, základní část KNBL 2022/23 pak zakončí domácím zápasem s Děčínem.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.