31. 01. 2021

Ohlasy zápasu 21/21 Opava - NH Ostrava

Derby Opava zvládla, ale jednoduché to naši basketbalisté neměli, hlavně v 1. čtvrtině ne

Derby Opava zvládla, ale jednoduché to naši basketbalisté neměli, hlavně v 1. čtvrtině ne. Vedení Ostravy 9:0 a 19:8 nevěštilo nic dobrého. Ale Opava má zkušený tým, který nezpanikařil a postupně zápas ovládl.

"Prohra s Opavou o jedenáct bodů, to se dá považovat za úspěch. Možná, že jsme dnes měli i na víc. Problémy nám dělala opavská zóna, proti které jsme byli místy bezradní. Udělali jsme hodně ztrát, po kterých Opava dávala jednoduché koše. Ale, kdybychom hráli tak jako dnes i v předchozích zápasech, tak jsme mohli být v tabulce výš," okomentoval zápas ostravský trenér Peter Bálint.

Mladý pivot Ostravy Dominik Žák k tomu dodal: "Jsme dnes s výkonem i výsledkem spokojeni. Opava je silný tým, kterému jsme čtyřicet minut vzdorovali, hlavně v první čtvrtině. Vyhráli jsme doskok a to nás rovněž těší. Samozřejmě ztráty nás potápěly."

"Od nás hrůzostrašný začátek utkání. Prohrávali jsme 0:9 a přitom jsme si mysleli, že se NH porazí sama. Naštěstí hráči z lavičky zabrali a do konce první čtvrtiny už jsme vývoj zvrátili. Nebyl to z naší strany dobrý výkon, ale mám-li hledat pozitiva, tak je to samozřejmě výhra, přinutili jsme soupeře ke 22 ztrátám a všichni naši hráči skórovali alespoň pěti body," nebyl příliš spokojen opavský asistent Kryštof Vlček.

"Špatný začátek, ale nakonec výhra, která se počítá. Soupeř nehrál špatně, ale my jsme mu umožnili se dostat do euforie. Prohráli jsme na doskoku, ale donutili jsme soupeře k velkému počtu ztrát a nakonec jsme to zvládli. Trochu nás opustila herní pohoda z kraje sezony, ale musíme se s tím poprat a tu pohodu znovu získat," doplnil Krika Honza Švandrlík.

"Kdybychom byli opravdu zkušení, tak ten zápas nemá takový začátek a nedovolíme jim jít do takového trháku. Neměli jsme jim dát vůbec čuchnout, od první minuty je zašlapat do země. Bohužel máme teď pokles formy. Musíme zase najít tu svoji tvář a začít opět hrát tak, jak jsme hráli ještě před třemi, čtyřmi zápasy," měl ke spokojenosti daleko i kapitán Opavy Kuba Šiřina.  

Ten byl v sobotu s 16 body nejlepším střelcem Opavy a jen jediná asistence mu chyběla k dalšímu double-double. 15 bodů (trojky 5/3) a 6 doskoků přidal Honza Švandrlík, přes deset se dostali i Martin Gniadek (14 bodů, trojky 5/3) a Luděk Jurečka (11 bodů, trojky 4/3).
 
Nejlepší Opavan na doskoku byl Mirek Kvapil se sedmi doskočenými míči. Za zmínku stojí také 5 bodů a 3 doskoky Jana Mičky, který si tím vytvořil své zatím nejlepší statistiky v opavském dresu.

U Ostravy se ve druhé půli k velmi dobrému výkonu rozehrál Petr Bohačík, který byl s 23 body a 12 doskoky (val. 34) nejužitečnějším hráčem zápasu.

Na naše basketbalisty čekají do konce základní části dva venkovní zápasy. Už ve středu pojedou do Brna k odloženému utkání 17. kola, v sobotu je čeká v Praze USK.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.