07. 01. 2022

Ohlasy zápasu 21/22 Děčín - Opava

Ani druhý zápas na severu nevyšel, domů si vezeme dvě porážky

Definitivně i bez Mirka Kvapila nastoupili naši basketbalisté v Děčíně. Tentokrát jsme začali dobře a vedli 18:9. Pak
naskočily na našem kontě rychle 4 fauly a vývoj se otočil. Dalším zlomem bylo trochu podivné vyloučení Radka Kouřila.

I to naši překousli, ale ze stavu 61:61 na konci třetí čtvrtiny se díky špatné střelbě a frustraci z vývoje zápasu propadli
až na konečných 88:65.

"Dnes jsme si výhru jednoznačně zasloužili, byť Opava bojovala celý zápas a zaslouží za to kredit. Nechtěla prostě dvakrát
na severu prohrát. Bylo nám jasné, že po včerejší prohře v Ústí budou hosté hrát mnohem lépe, což se také potvrdilo. O to je
ale naše výhra cennější, navíc je to signál, že jsme na dobré cestě.

Dnes bych vypíchl především našich dvacet šest asistencí. Když si půjčíme míč z ruky do ruky, jsme nebezpeční pro každého
soupeře. Kdyby se nám tohle podařilo udržet, můžeme mít výkony podobné tomu dnešnímu. Hráčům děkuji za předvedený výkon,
poslední čtvrtina byla vysoká koncentrace v útoku i obraně a hra byla takřka dokonalá,"
mnul si po zápase ruce Tomáš Grepl.

I Ondřej Šiška chváli svůj tým: "Byla to klasická bitva s Opavou. Byť máme v téhle sezoně některé slabší zápasy, na Opavu si
vždy věříme a jsou to s ní vždy skvělé zápasy. Dnes bych chtěl především vyzdvihnout naše skvělé fanoušky, kteří udělali po
dlouhé době pořádný kotel. Byla tu skvělá atmosféra, až jsem z toho měl husí kůži.

Na Opavě se možná projevila únava ze dvou po sobě jdoucích zápasů, své udělalo i podle mého necitlivé vyloučení Radovana
Kouřila. A také se asi projevilo těch devatenáct dní, kdy Opava nehrála. Musím ale smeknout před naší hrou, protože jsme se
neskutečně zvedli a konečně můžeme už pilovat jen detaily. Doufám, že nám bude přát i štěstíčko a ještě tu A1 udoláme. Jsme
stále více sehraní, každý už zná svou roli v týmu."

Kryštof Vlček zhodnotil utkání následovně: "Měl jsem radost, že nám to po včerejšku v prvním poločase vcelku šlo v útoku.
Bohužel, dostali jsme čtyřicet sedm bodů a navíc nám musel po diskvalifikující chybě odstoupit Radovan Kouřil, který nám ve
druhém poločase obrovsky chyběl.

Za mě jeden ze zlomových momentů. Myslím tím pro další vývoj zápasu. Kuba Šiřina byl po těžkém výronu, moc toho neměl
odtrénováno a byl nucen si vzít velkou porci minut. Obdivuji ho, že tolik toho zvládl. Snažili jsme se to zlomit, dostat se
přes Děčín, což za stavu 63-63 vypadalo, že by se nám mohlo povést. Bohužel jsme inkasovali nějaké jednoduché koše a pak
jsme už nenašli energii na otočení průběhu."

"Teď se mi to těžko hodnotí, mám v sobě ještě emoce. Podle mého ale asi rozhodlo vyloučení Radka Kouřila, je to náš druhý
rozehrávač. Doplňuje Jakuba Šiřinu, který si také potřebuje oddychnout. Děčín zvítězil svou bojovností, dnešní zápas prostě
ubojoval. Jeli jsme si na sever pro dvě výhry, nepočítali jsme s tím, že se vrátíme s dvěma porážkami. Musíme to nějak
vstřebat a opět se zvednout,"
hledal ztuha slova Mirek Kvapil.

Bez ohledu na průběh zápasu měl na jeho konci Děčín lepší bilanci prakticky ve všech ukazatelích, s výjimkou šestek (16/10 -
13/12) a doskoků (40 - 41). I jindy naše silná lavička tentokrát neuspěla (39 - 13). Týmový rating hovoří za vše (114 - 58).

Naším nejlepším střelcem byl Radim Klečka se 17 body (trojky 11/5), nejužitečnějším hráčem pak opět Mattias Markusson (14
bodů, 9 doskoků, val. 23). Přes dvoucifernou hranici se dostal ještě Jakub Šiřina (13 bodů).

Po neveselé cestě domů čeká na naše hráče v úterý 11.1.2022 dohrávka 1. kola v Pardubicích. Snad se tam bude dařit lépe.