30. 01. 2023

Ohlasy zápasu 21/23 Ústí - Opava

Cesta na sever Čech úspěch nepřinesla, Opava se stala devátým skalpem Pand v řadě

Ústí nás nepustilo ani jednou do vedení a opavský nápor na přelomu třetí a čtvté čtvrtiny, kdy jsme měli šňůru 11:0, už nepomohl. Těsně před koncem Radek Farský snížil na rozdíl 2 bodů, ale pevné nervy Spencera Svejcara při šestkách definitivně rozhodly.

"Pro nás je to šťastné vítězství, protože Opava v závěru dotahovala a nám docházely síly a vždycky nás zachránila nějaká malá chyba soupeře, ale vítězství se počítá. My jsme teď mentálně silní v těch koncovkách a zase jsme to ukázali, máme 9. výhru v řadě, byly opět dobré úseky jak v obraně, tak útoku, ale pak se nevyvarujeme těch hluchých míst, díky užší rotaci, já ale věřím, že v dalším zápase už bude hrát Maishe Dailey a budeme moci hrát v širší rotaci a naše hra bude více konzistentní," mohl být po zápase spokojen Jan Šotnar.

"Dnešní výhra byla důležitá, chtěli jsme devátou výhru v řadě a ukázat, že umíme podávat konzistentní výkony a do dalšího utkání půjdeme opět s vůli prodloužit sérii," přidal svůj pohled Kris Martin.

Petr Czudek viděl v naší hře velké chyby: "Gratulace Ústí k prodloužení série, dneska před výbornou návštěvou a skvělou kulisou jsme svedli zápas, kdy jsme se dvakrát vyhrabali z mínus 16. Klukům nemůžu vytknout snahu, ale snaha je málo, přehrál nás chytřejší tým, který uměl v daný moment využít našich kolapsů. Jsou tam z naší strany mentální chyby, nechytneme balon, vrháme se do autu, nedáme dvojtakt, uděláme blbý faul. Je to až zdrcující, že do toho vložíme tolik energie, ale výsledek je jaký je. Ústí dnes zaslouženě vyhrálo. My se teď potřebujeme rychle zregenerovat, protože nás ve středu čeká pohár, kde jsme obhájci a je to pro nás hodně důležité utkání, které chceme zvládnout."

"V první řadě gratulace soupeři, od začátku na něm bylo vidět, že chce další výhru do jejich série. Od začátku šlapali, začali 10-0 a my jsme nechali nohy pravděpodobně ještě v Opavě, ale poté, co jsme dostali „céres“ v šatně, tak jsme se v druhé polovině zvedli, začali jsme hrát naši hru, ale ztráta z první půle se už těžko stahovala. V závěru jsme už byli na nich, ale pak jsme udělali dvě zbytečné chyby, které nás stály zápas a já gratuluji soupeři k dobrému výkonu," mluvil podobně v neděli nejlepší opavský střelec Radek Farský.

Ústí mělo přesnější dvojky (48/22 - 50/21) i trojky (19/7 - 36/8), Opava měla mírně navrch na doskoku (48 - 43) a měla více zisků (5 - 8) a méně ztrát (15 - 9), výrazně rozdílný byl i bodový přínos laviček (11 - 60). Přesto to tentokrát nestačilo.

Naším nejlepším hráčem byl Radek Farský (18 bodů, 5 doskoků, 2 asistence, val. 20), Mirek Kvapil přidal za necelých 12 minut 16 bodů (dvojky 3/2, trojky 3/3, TH 3/3) a 4 doskoky, solidně se předvedl Dylan Carl (11 bodů, 6 doskoků, val. 18).

Na naše basketbalisty ve středu čeká domácí "pohárová odveta" za nedělní prohru, základní část KNBL zakončíme sobotním zápasem s Děčínem.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.