07. 02. 2021

Ohlasy zápasu 22/21 USK - Opava

Vést v zápase 39 minut a 57 vteřin a prohrát, to zamrzí víc než vysoká porážka. Přesně to se stalo našim basketbalistům

Vést v zápase 39 minut a 57 vteřin a prohrát, to zamrzí víc než vysoká porážka. Přesně to se stalo našim basketbalistům.

Ti rozehráli poslední utkání základní části výborně, neustále v průběhu zápasu vedli, ale v poslední čtvrtině udělali několik chyb při rozehrávce. Po té poslední pak inkasovali rozhodující trojku od Ondřeje Sehnala. K prohře přispělo i to, že z posledních 4 TH v koncovce proměnili pouze jediný.

"Těžké utkání. Opava hrála skvěle dnes i v posledním zápase v Brně. Na začátku jsme měli špatný doskok a Opava v tomto vedla v poločase o deset. Vedla v utkání 39 minut, ale na konci náš tlak na míč, dvě tři ztráty Opavy a otevřené střely přinesly výhru. Je to super takhle ukončit základní část. Naší ambicí je hrát s mladými hráči. To je a bylo pro USK vždy důležité. Myslím, že je to důležité i pro mládežnické reprezentace," byl po utkání spokojen Dino Repeša.

"V té koncovce jsme vybojovali druhý míč v řadě. Konečně jsme zvedli tu obranu, i když jsme dostali 87 bodů, tak díky té koncovce to nebyla stovka. Získali jsme tam balon. Trenér na mě křičel, ať se toho ujmu a jdu pro vítězství. Tak jsem střílel za tři. Musím poděkovat trenérovi i spoluhráčům, kteří mě v průběhu zápasu podrželi a říkali mi, že to přijde," popsal dramatický závěr Ondřej Sehnal.

Jakub Šiřina si servítky nebral: "Co rozhodlo? Dvě stupidní ztráty. Bylo to naší hloupostí. Věděli jsme, že to bude USK hrát a bohužel jsme hloupí a darovali jsme mu vítězství. Jediným pozitivem je to, že jsme se vyrovnali v rychlosti domácím hráčům."

"Bylo to pěkné utkání. Hodně kontaktů, těžké pro rozhodčí. Samozřejmě chyby na obou stranách. My jsme hráli velmi chytře do poslední čtvrtky, tam soupeř hrál o vše, vycházelo mu zdvojování a my jsme nepochopitelnými ztrátami dávali soupeři šanci. Místo abychom šli na deset bodů, tak vždy, když to bylo o 8, udělali jsme chybu. Dostali jsme trojku, pak jsme dali soupeři další šanci, další trojku a tohle nás stálo vítězství, i když soupeř vedl jen několik vteřin.

Basket je v tomhle nekompromisní. Pokud hrajete alibisticky, tak vás to potrestá. Tady není žádný brankář, kdo dá víc košů, ten vyhraje a dneska to byl USK. Můžeme si říct, že se štěstím, ale šel tvrdě za tím. Domácí hráli, ten zápas nevzdali do poslední čtvrtiny, na rozdíl od nás. Některé prvky od nás v A1, natož v play-off nechci vidět a o tom se musíme pobavit. I když jsme se připravovali na presink USK, tak je to pořád o těch individuálních chybách, které jsme udělali na konci. Taky dostat v poslední čtvrtině 32 bodů je moc. Nezbývá, než pogratulovat soupeři ke šťastné, ale zasloužené výhře," rozebral podrobněji zápas Petr Czudek.

V jeho týmu Jakuba Šiřinu (17 bodů, 10 asistencí, 5 doskoků, val. 17) tentokrát bodově předčili Jan Švandrlík a Filip Zbránek. Zelo měl bilanci 23 bodů (trojky 2/2), 4 doskoky, 2 asistence a 6 získaných faulů (val. 26). Dařilo se také Honzovi Švandrlíkovi, který měl neuvěřitelnou bilanci střelby za 3 6/6. Bylo z toho nakonec 23 bodů, 6 doskoků, 2 zisky a užitečnost 28. Deset doskoků a 7 bodů zaznamenal Martin Gniadek.

U domácích hráli prim Ondřej Sehnal (17 bodů, 12 asistencí, 7 získ.faulů, val. 22) a trojkový specialista Michal Mareš (17 bodů, trojky 6/5).

Základní část je tedy za námi, Opavě patří druhé místo s bilancí 17 - 5. Na Nymburk ztrácíme 4 body, před třetím Kolínem máme náskok dvou bodů. Pořadí zápasů v nadstavbových skupinách A1 a A2 se brzy dozvíme, na řadě je ale nyní Final 8 Českého poháru. Jak už všichni dobře vědí, ve středu 10.2.2021 se od 18:30 hod. ve čtvrtfinále utkáme s úřadujícím mistrem a ještě na jeho půdě.