23. 01. 2022

Ohlasy zápasu 22/22 Opava - Ostrava

Opava konečně přetrhla smolnou šňůru roku 2022 a porazila v derby Ostravu

Oba týmy nastoupily bez hlavních trenérů, Ostravě chyběli také Ubilla, Nábělek a Šmíd, Opava zase postrádala Slavíka a
Mičku. Naši dali první body až po téměř 4 minutách hry a celý průběh zápasu byl vyrovnaný až do poslední minuty. V ní Opava
odskočila a v závěru rozhodly pocuchané nervy Petra Bohačíka a trenéra Saši Jankoviće.

"Musím pochválit naše hráče za dnešní výkon, každý, kdo nastoupil, hrál na sto procent. Bylo to takové play-off utkání z
naší strany. Opava vyhrála zaslouženě,"
konstatoval Saša Janković po zápase.

I pivot ostravský Dominik Heinzl viděl na hře svého týmu klady: "Stačili jsme Opavě na doskoku i trojkách a to je velmi
pozitivní. Dnešní výkon by měl být odrazovým můstkem pro utkání skupiny A2, kde bychom chtěli uspět a postoupit do play-off.
Je to ještě daleko, ale proč ne."

"Oslabená Nová huť hrála bez zábran. Několikrát v zápase nám nescházelo mnoho, abychom Ostravě odskočili na rozhodující
náskok. Nestalo se a NH se držela až do úplného závěru. Dnes zasluhuje pochvalu Rosťa Dragoun, který podle statistik nehrál
výrazný zápas, ale výborně pokryl ostravského Vanna a to byl klíč k úspěchu. Nehrajeme dobře a tak výhra je cenná,"
řekl ke
své první výhře v roli hlavního trenéra Kryštof Vlček.

"Není umění vyhrát, když se daří. Nám se teď nedaří, hlavně v útoku. Nenacházíme volné pozice a nepadá nám to z dálky. Proto
je dnešní výhra cenná. Ostrava přijela v oslabené sestavě a hrála naprosto bez zábran. Hráči NH věděli, že nemají co ztratit
a drželi se až do poslední minuty,"
přidal kapitán Kuba Šiřina.

Ten byl nejlepším opavským hráčem, když ke 20 bodům přidal 8 asistencí a 3 doskoky (val. 24). Střelecky ho nejvíce podpořil
Martin Gniadek 13 body, Matty Markusson zapsal další double - double za 11 bodů a 10 doskoků, 10 body a 5 doskoky přispěl
Honza Švandrlík. Mirek Kvapil za 8 a půl minuty přidal týmu 9 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a dva zisky (val. 16). Rosťa
Dragoun odvedl skvělou práci v obraně, což ocenil i Kryštof Vlček.

Opava byla přesnější ve dvojkách (39/18 - 43/15) a šestkách (21/20 - 13/8), Ostrava zase v trojkách (35/8 - 27/10). Vzácně
vyrovnanou bilanci v doskocích (48 - 48) převážili domácí zisky (11 - 7), ztrátami (13 - 17) a body laviček (32 - 11).

Opavu teď čeká pohárový zápas v Děčíně a pak už bude zahájena nadstavba. K prvnímu utkání skupiny A1 pojedou naši kluci
29.1.2022 na palubovku nymburského mistra.