14. 01. 2021

Ohlasy zápasu 3/21 Kolín - Opava

Jen s devíti "bojeschopnými" hráči nestačila Opava na Kolín

Jen s devíti "bojeschopnými" hráči nestačila Opava na Kolín. Až do začátku 2. čtvrtiny se utkání vyvíjelo podle našich představ, ale od stavu 30:20 pro Opavu se karta obrátila. Nebyli jsme 4 minuty schopni dát koš a kolínské vedení se natáhlo až na rozdíl 23 bodů v posledním hracím období.

"Jsme za výhru nad Opavou, v tuto chvíli s Nymburkem prakticky nejsilnějším týmem v soutěži, strašně rádi. Do zápasu jsme nevstoupili podle toho, jak jsme si představovali. V jednu chvíli to vypadalo, že Opava půjde přes nás. Ale naštěstí se tak nestalo, vzpamatovali jsme se. A od druhé čtvrtiny jsme si šli za vítězstvím a potvrdili jsme to i přes to, že na konci zápasu opět došlo k povolení koncentrace. To je na jednu stranu pochopitelné, protože hráči měli velikou radost z vítězství. Myslím, že je zasloužené," okomentoval zápas trenér Kolína Filip Rytina.

A nejlepší hráč zápasu (31 bodů s trojkami 5/5, 14 doskoků, val. 42) Lee Skinner dodal: "Byl to důležitý zápas. Věděli jsme, že Opava je velmi dobrý tým s velmi dobrým trenérem. Věděli jsme, že musíme dávat střely, hrát dobře a hrát jako tým. Chytili jsme dobrý rytmus a byl to pro nás všechny skvělý večer."

To naši trenéři spokojeni být nemohli. Hned po zápase řekl Petr Czudek: "Domácí tým hraje v pohodě. Přenesl si vítěznou mentalitu ze zápasu s Ústím, které rozebral. Nás rozebral taky. Kolín hrál velmi chytře. Mohli jsme konkurovat v útoku, ale dnes jsme neměli co nabídnout. Nedávali jsme trestné hody, ani tříbodové střely. Soupeř tím pádem zacpal bednu a my jsme se trápili. 

Nemohli jsme tedy hrát tu hru, na kterou jsme zvyklí. I takové zápasy jsou, nedá se nic dělat. Nemůžu upřít snahu klukům, bojovali, ale dnes jsme si vybrali den blbec a já doufám, že se otřepeme, potrénujeme a v sobotu se vrátíme na vítěznou vlnu. Ještě jednou – excelentní výkon Skinnera, který si dělal, co chtěl. Měl 5/5 trojky, což značí to, že hraje v klidu. Byl to jasný X-faktor tohoto zápasu."

"Nezačali jsme špatně, podlehli jsme trochu i uspokojení. Soupeř náš desetibodový náskok vymazal, když trefil i dvě těžké střely, naopak my jsme nedávali z lehkých pozic. Měli jsme hlavy dole, nikdo nebyl schopen zvednout prapor. Kolín nás přehrál. Trápili jsme se, třeba Filip Zbránek nedal čtyři šestky (pozn.: jeho bilance TH byla 6/1), což se mu snad během kariéry nestalo. V závěru jsme výsledek alespoň trošku kosmeticky upravili," dodal Kryštof Vlček.

Podobně mluvil i autor 6 bodů Juraj Páleník: "Od začátku zápasu si s námi soupeř dělal, co chtěl. Bohužel trefil asi 20 trojek, což je snad i kolínský rekord. Z naší strany jsme naopak netrefili nic a od toho se to odvíjelo. Kolín trefoval i těžké střely a my na to nedokázali reagovat. 

Nedávali jsme ani šestky. Pořád jsme stříleli, ale moc jsme toho nedali. Soupeř hrál druhý poločas konzistentně a bohužel nám nedal čichnout. Musíme se z toho poučit a příští zápasy už musí být naše, nesmí se to jen tak stávat. Doufám, že tohle byla jen výjimka. Nastříleno a natrénováno máme."

O Lee Skinnerovi už byla řeč, Kolín dále táhl Adam Číž (14 bodů, 10 asistencí), který stejně jako Skinner odehrál celých 40 minut.

Kolín se zaměřil na Kubu Šiřinu, který zaznamenal jen 5 bodů (k tomu 10 asistencí), nejlepším střelcem Opavy byl Jakub Slavík (17 bodů, 8 doskoků, val. 23), 15 bodů přidal Martin Gniadek a 13 Filip Zbránek. Skórovalo všech "9 statečných", ale tentokrát to nestačilo. 

Napravit to mohou naši kluci v sobotu 16.1.2021, kdy budou hostit stále se lepšící Královské Sokoly z Hradce Králové, kteří jsou v tabulce již na 6. místě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.