26. 09. 2021

Ohlasy zápasu 3/22 Opava - Olomoucko

Bodovou houpačku nakonec naši basketbalisté dotáhli do vítězného konce, ale stálo je to dost sil

Po sedmnáctibodovém vedení v první čtvrtině jsme v poločase prohrávali o 2 body. Rozhodla nakonec čtvrtina třetí,
kterou Opava vyhrála o 14 bodů.

"Po první čtvrtině jednoznačná záležitost, která se do poločasu obrátila ve prospěch Olomoucka. Po rychlém vedení jsme
polevili v koncentraci a soupeř se dostal přes nás. Zejména zásluhou Jakuba Šiřiny jsme přeci jen odskočili  na konci
třetí čtvrtiny na dvouciferný náskok, který se v podstatě dohrál do konce. Olomoucko má výborné cizince a zřejmě bude
zlobit všechny soupeře,"
zhodnotil zápas asistent trenéra Kryštof Vlček.

"Jsme rádi, že jsme zvítězili. Olomoucko předvedlo výborný výkon. Tahouny byli všichni tři zahraniční hráči. Nám
příliš nepomohl rychlý náskok v začátku utkání, po kterém jsme polevili v koncentraci, zejména v obraně. Nakonec to
dobře dopadlo. Přišlo dost diváků, kteří nás hnali dopředu,"
doplnil "Krika" Jakub Slavík.

Olomoucký trenér Robert Skibniewski litoval třetí čtvrtiny: "Utkání se muselo divákům líbit, bylo velmi zajímavé
Trenér Czudek má výborný, kompletní tým. Škoda, byli jsme blízko, ale poločasové vedení jsme rychle ztratili a to
rozhodlo."

"Těžké utkání, ve kterém jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Opava nás překonala o čtyři doskoky a to asi rozhodlo.
Doskok byl náš problém zejména ve třetí čtvrtině,"
dodal rozehrávač Olomoucka Kenneth Carpenter.

Opavu táhl kapitán Kuba Šiřina, který k 23 bodům přidal 8 doskoků a 8 asistencí (val. 32). Sedmnáct bodů přidal Martin
Gniadek, 16 (+ 5 as.) pak Radim Klečka. Své pověsti dostál opět Mattias Markusson, který ke 13 bodům zaznamenal také
19 doskoků (val. 33). Skórovali všichni, kteří nastoupili, zápasové rotace se tentokrát nezúčastnili Filip Zbránek a
Juraj Páleník.

Opava vystřelila více trojek (39/14) než dvojek (31/21) a svého soupeře přeskákala 39 - 35. Bilanci trochu kazí
úspěšnost TH (27/17, t.j. 63 %).

Další utkání čeká na naše kluky už ve středu, kdy zajíždějí na palubovku letos silného Brna.