09. 10. 2022

Ohlasy zápasu 3/23 Opava - Slavia

První domácí výhra v novém ročníku KNBL je na světě, ale jednoduché to naši basketbalisté neměli

Po vyrovnané první čtvrtině si Opava postupně vypracovala náskok 25 bodů, ale v závěrečném dějství se Slavia začala dotahovat. Na větší rozdíl než 9 bodů ji ale naši nepustili a závěr už si pohlídali.

"Gratuluji Opavě k zaslouženému vítězství. My jsme byli v prvním poločase bojácní a toho Opava využila k dostatečnému náskoku. Za výkon ve druhém poločase musím své hráče pochválit, předváděli basket, který se musel divákům líbit. Opava byla výrazně lepší na doskoku, ale jinak jsme se jim vyrovnali ve všech činnostech," byl přesto se svými svěřenci spokojen Pavel "Beny" Beneš.

Trenéra doplnil nejlepší pražský střelec Juraj Páleník: "Jsem rád, že jsme na půdě favorita nepropadli a že jsme byli ve druhém poločase lepším týmem. V Opavě jsem prožil pěkný rok, halu znám a snad to bylo i na mém výkonu vidět."

"Slavia nezahrála špatné utkání. Po vyrovnané první čtvrtině jsme do poločasu odskočili na rozdíl devatenácti bodů a tento náskok jsme udržovali až do vstupu do čtvrté čtvrtiny. Pak jsme neproměnili několik trestných hodů, netrefili se z dálky. Soupeř začal riskovat těžké střely, které mu, díky naší špatné obraně, padaly do koše. Rozdíl se dokonce dostal pod deet bodů. V závěru jsme celkem pohodlný rozdíl ohlídali," okomentoval průběh Kryštof Vlček.

"Slavia je sice nováček, ale má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří se dnes předvedli v dobrém světle. Přesto si myslím, že tento soupeř by nám neměl dát doma 71 bodů. Ještě, že jsme výrazně odskočili ve druhé čtvrtině, jinak by to byla tahanice až do konce," doplnil opavského asistenta Jakub Slavík.

Opava ovládla doskok (47 - 37), měla přesnější dvojky (29/16 - 43/17), ale opět ji zradily trestné hody (24/15 - 12/10). Do hry také výrazněji zasáhla opavská lavička (30 - 15). Ostatní parametry byly vcelku vyrovnané.

Zápasu vládla trojice Dontay Bassett (22 bodů, 12 doskoků, val. 26), Jakub Mokráň (14 bodů, 7 doskoků, val. 24) a Kuba Šiřina (16 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí, val. 22). Pochválit musíme také Honzu Švandrlíka (13 bodů, trojky 5/3) a Luďka Jurečku (10 bodů, trojky 3/2), Radek Kouřil nasbíral 8 asistencí.

Příští ligový zápas odehrají naši basketbalisté v sobotu 15.10.2022 v Hradci Králové, ale již ve středu 12.10.2022 je čeká první kolo nového ročníku FIBA Euro Cupu. Od 18:00 hod. budeme hostit kyperský celek Keravnos BC.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.