16. 10. 2022

Ohlasy zápasu 4/23 Královští Sokoli - Opava

Naši basketbalisté potvrdili roli favorita a odvezli si z Hradce Králové třetí letošní výhru

Podle konečného výsledku jasný zápas ale nebyl vůbec jednoznačný. Ještě na začátku duhé půli jsme vedli pouze o bod, ale pak jsme se začali Sokolům vzdalovat a i za podpory skupiny věrných fanoušků jsme zápas dotáhli k výraznému vítězství.

"Očekávané vítězství Opavy, ale myslím, že jsme jí to nenechali zadarmo. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, drželi jsme se na třech bodech v závěsu. Bohužel se nám vstup do druhého poločasu nepodařil a Opava začala navyšovat vedení a skore narůstalo. Za mě je problém, že jsme dostali moc trojek. Já jsem na konci možná až trošku nezdravě prostřídal mladší hráče. Zápas nakonec skončil pro soupeře o 22 bodů, což mě moc mrzí, protože skore neodpovídá průběhu. My takové zápasy potřebujeme, protože máme mladý tým, máme se z čeho poučit a budeme pokračovat dál," nebyl přesto úplně nespokojen domácí kouč Lubomír Peterka.

"První polovinu jsme se drželi, i když jsme dostali 49 bodů. Na našem kontě bylo v tu chvíli bodů 46. Bohužel naše obrana nebyla tak dobrá, i když jsme se soupeřovi vyrovnali v útoku. Ve druhé polovině zápasu Opava pokračovala v další útočné ráži a my jsme se jí bohužel nedokázali vyrovnat. Nedokázali jsme ubránit Bassetta, který nám dal opravdu hodně bodů. Zejména on nás trápil v první polovině zápasu. Potom se ukázaly opavské zkušenosti u rozehrávačů, kdy Šiřina i Kouřil hráli opravdu velmi dobře," doplnil trenéra Tomáš Dvořák.

"Naše ofenzivní potence trvala celý zápas, kdežto u Hradce pouze první čtvrtinu. My máme širší rotaci a kvalitnější lavičku, tak jsme v poslední čtvrtině využili toho, že byl soupeř se silami na konci. Bohužel se soupeř také moc nepředřel v obraně a to byl náš klíč k úspěchu. Bassetta hodnotím velmi pozitivně na ofenzivní polovině, bohužel na té obranné mně přišlo, že se trošku šetřil. Pokud budu hovořit o jiných hráčích, kterým to šlo, tak Kuba Mokráň hrál dobře ofenzivně, ale i v obraně. Pokud se mu něco v útoku nepovedlo, tak tady doslova skákal, jakoby šlo o všechno, to se mi líbilo. A Kuba Šiřina, kterému absolutně nevyšel první poločas, nás v poslední čtvrtině nakopl," zhodnotil průběh Kryštof Vlček.

Krika doplnil Honza Mička: "Přijeli jsme sem jako favorit, což jsme v první polovině zápasu neukázali. Nebyli jsme schopni domácí tým ubránit jak v prvním, tak ve druhém poločase, ale nakonec jsme to nějak dotáhli do vítězného konce a to je důležité. Myslím, že jsme ve druhé půlce trošku zlepšili obranu a také rozhodly naše zkušenosti."

Sokoli měli přesnější dvojky (38/21 - 39/17), Opava zase trojky (24/7 - 37/14) a šestky (14/9 - 23/18). Jedním z rozhodujících faktorů byl doskok (32 - 51), zvláště ten útočný (6 - 21). Z toho pramenily i naše body z druhých šancí (2 - 17), hodně přispěla i naše lavička (10 - 20). Bilance zisků (7 - 6) i ztrát (14 - 13) byla vyrovnaná.

Střelecky explodoval Dontay Bassett, který už v první čtvrtině nasázel Hradci 22 bodů. Nakonec z toho byl double-double za 32 bodů (trojky 12/5) a 10 doskoků (val. 33). Výborný výkon předvedl opět Kuba Mokráň, který k 14 bodům přidal i 12 doskoků, 2 asistence a 2 zisky (val. 29). Ve druhé polovině se střelecky probudil i Jakub Šiřina, který nakonec utkání dokončil s 19 body (trojky 3/2), 3 doskoky a 5 asistencemi (val. 19). Na 11 bodů (trojky 7/3), 7 doskoků a 2 asistence (val. 14) se dostal Luděk Jurečka.

U Sokolů, kteří hráli bez klíčového rozehrávače Vlahoviće, vládli Šturanović (18 bodů, 11 doskoků) a Mandalinić (19 bodů). 

Na Opavu teď ve středu 19.10. čeká zápas FIBA Euro Cupu v bulharském Botevgradu, další utkání Kooperativa NBL pak bude na programu v sobotu 22.10.2022, kdy v 6. kole budeme hostit USK Praha. Zápas 5. kola s Ostravou byl odložen na 14.12.2022.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.