03. 10. 2021

Ohlasy zápasu 5/22 Opava - Hradec Králové

Opava rozdrtila královéhradecké Sokoly rozdílem dvou tříd a stoupá tabulkou vzhůru

Hradec Králové nastoupil bez elitního rozehrávače Pedji Stamenkoviće, ale ani to nesnižuje výkon Slezanů. Vedli od
začátku, náskok stále navyšovali a i ve druhém domácím zápase této sezóny zatížili konto soupeře stovkou. Tón
komentářů po zápase se dal očekávat.

"Hodnocení je jednoduché. Gratuluji domácím, my jsme dneska nepředvedli vůbec nic. Absence Stamenkoviće nás asi
frustruje natolik, že jsme chvílemi až trapní. Domácí nás předčili ve všech stránkách. Alespoň víme, jak se takový
basket hraje a máme na čem pracovat,"
byl stručný kouč Sokolů Lubomír Peterka.

Trenéra doplnil Jiří Šoula: "Skóre odpovídá tomu, co jsme předvedli. Nebylo tam vůbec nic, co jsme alespoň zčásti
chtěli ukázat. Jinak k tomu není co dodat. Teď nás čeká Děčín a tam se to nesmí opakovat."

"Myslím, že jsme celý zápas kontrolovali, snad až na nějakou dvouminutovku ve čtvrté čtvrtině. Hradec nám to dost
ulehčil. Přijeli bez Stamenkoviće a zdálo se mi, že Pavloviće to dneska moc nebavilo. Jediný nebezpečný byl Škranc,
který hrál velmi dobře v obraně i v útoku. Po té agresivitě v Brně to byl dnes úplně jiný zápas,"
zhodnotil utkání
Kryštof Vlček.

"Od první minuty jsme ukázali soupeři, kdo je tady doma. Náskok jsme postupně navyšovali a soupeř místy sotva pletl
nohama. Všichni jsme si zahráli, body a minuty jsme rozložili na všechny hráče, takže spokojenost,"
přidal Luděk
Jurečka.

Opava byl lepší ve všech ukazatelích. Nejmarkantnější to bylo na doskoku (53 - 33), v ziscích (16 - 8) i ztrátách (12
- 21). Jen faulů i při vcelku pohodovém průběhu jsme měli výrazně více (21 - 14).

Hned 5 hráčů zaznamenalo dvouciferný bodový účet, nejvíce Radim Klečka (18). Nejužitečnějším hráčem (val. 28) byl Kuba
Šiřina, který opět zaznamenal double-double (14 bodů (dvojky 7/7), 10 asistencí, 6 zisků). I ve svém čtvrtém utkání v
KNBL dosáhl na double-double i Mattias Markusson (16 bodů, 16 doskoků).

Další utkání čeká na naše basketbalisty už ve středu 6.10., kdy v 18:00 hod. přivítáme nováčka z Jindřichova Hradce.