14. 12. 2022

Ohlasy zápasu 5/23 Opava - Ostrava

Opavská mizérie pokračuje, prohráli jsme potřetí v řadě a pátý ligový zápas ze šesti

Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu se Ostrava v polovině 3. čtvrtiny utrhla do vedení 12 bodů a vedení už udržela až do konce utkání. Na ostravské lavičce vládlo pochopitelně nadšení.

"Jsme nesmírně šťastni za dnešní vítězství. Všichni hráči, kteří nastoupili, odehráli své a byli platní pro tým. Opava má problém s marodkou, ale přesto si výhry cením. NH nevyhrála nad Opavou snad osm let a nám se to dnes povedlo," zářil Adam Choleva.

Také Sukhmail Mathon byl spokojen: "Jsem hrozně šťastný za výhru v dnešním utkání. Trenér nám říkal, že Nová huť neporazila Opavu snad deset let. Všichni naši hráči byli skvělí a teď jsme nadšení z toho, co se nám povedlo, a že jsme byli u toho.”

To na opavské straně to bylo přesně naopak. "Utkání jsme nezačali špatně, ale postupně jsme udělali spoustu mentálních chyb, které dostaly soupeře na koně. Hosté zaznamenali spoustu košů ještě s naším faulem a to nás sráželo. Trojice Majerčák, Morgen a Radukič nás přehrávala a rozhodla o výsledku utkání. Na naší straně odehrál dobré utkání pouze Slavík. Světlé chvíle měl po nemoci i Kouřil, ale to bylo málo na zvrat výsledku v koncovce. Musíme se smířit s realitou a jít dál, abychom se dostali do osmičky po základní části," okomentoval zápas Petr Czudek.

Trenéra doplnil kapitán Kuba Šiřina: "Ostrava odehrála výborné utkání a dostala naši okleštěnou sestavu do kolen. Musíme se rychle vzpamatovat, liga teď má rychlý spád a každá prohra je bolestná."

Při relativně vyrovnaných dvojkách (44/22 - 41/23) a trojkách (31/11 - 23/9) rozhodly zřejmě šestky. Tam měli naši úspěšnost žákovských 33 % (18/6), kdežto Ostrava běžných 82 % (23/19). Doskoky (40 - 43), zisky (4 - 4) a ztráty (10 - 11) byly opět vyrovnané.  Naše lavička předčila jasně tu ostravskou (35 - 13), protože cizinci dali 82 bodů z ostravských 92.

V našem dresu snesl přísnější měřítko Jakub Slavík, kterému jediný doskok chyběl k double-double (17 bodů (trojky 5/3), 9 doskoků, val. 17). Radovan Kouřil přidal 13 bodů a 6 asistencí, na 10 bodů se dostal Honza Švandrlík.

Další zápas na sebe nenechá dlouho čekat, protože již v sobotu 17.12.2022 budeme od 18:00 hod. hostit Kolín.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.