07. 10. 2021

Ohlasy zápasu 7/22 Opava - Jindřichův Hradec

Opavští basketbalisté získali další výhru, ale zase tak hladké to proti nováčkovi nebylo

Domácí začali pohodově, jejich vedení narůstalo až na 24 bodů v 23. minutě. Pak ale přišla ztráta koncentrace, chyby v
obraně i v útoku a soupeř se dotáhl až na -12. Závěrečné dějství ale patřilo opět našim basketbalistům.

"Jeli jsme do Opavy s velkým respektem, jelikož víme, že Opava je silný tým. My máme nový tým, který se teprve
sehrává, a myslím, že děláme pokroky. Konečný výsledek utkání je výsledkem toho, že Opava nás přeskákala a
přestřílela. Díváme se dopředu a věříme, že úspěchy přijdou,"
okomentoval průběh trenér hostí Gilbert Abraham.

"Naše postavení v tabulce a bilance 0-5 před dnešním utkáním proti silné Opavě nám trochu roztřepala kolena. Ale dnes
můžeme být s výkonem spokojeni a myslím, že děláme pokroky. Vzdorovali jsme domácím do konce třetí čtvrtiny,"
viděl
pozitiva Marek Welsh.

"Získali jsme v prvním poločase rychlý náskok a vypadalo to na jasný výsledek. Bohužel tomu tak nebylo. Soupeř ve
třetí čtvrtině proměňoval úspěšně střelbu a před poslední části hry snížil na rozdíl dvanácti bodů. Naštěstí nás ve
čtvrté čtvrtině podržel střelecky Radek Kouřil a tak jsme se nemuseli bát o výsledek. Celý zápas odmakali velmi dobře
Kuba Šiřina a Maty Markusson. Pochválit musím také Larryho Jurečku, který v rozhodujích okamžicích vždycky střelecky
zasáhl,"
přinesl svůj pohled na zápas Kryštof Vlček.

Doplnil ho Filip Zbránek: "Jindřichův Hradec je mladý tým, o kterém jsme věděli, že utkání nepoloží, ani když vysoko
prohrává. To se přesně potvrdilo ve třetí čtvrtině, kdy soupeř využil našeho polevení v obraně a střeleckého výpadku.
Ale doma jsme drama nepovolili a nakonec s přehledem vyhráli."

Jak viděl zápas Mirek Kvapil si můžete přečíst zde.

Opava měla lepší střelbu dvojek (46/27 - 55/26), trojek (29/10 - 25/4) i šestek (14/11 - 13/7), naopak měla horší
bilanci ve ztrátách (14 - 11) i ziscích (7 - 9). Svého soupeře ale přeskákala 51 - 42.

Na tom měl největší zásluhu Mattias Markusson, který ke 13 bodům přidal 18 doskoků (val. 28). Nejlepším střelcem byl
Kuba Šiřina s 22 body (+ 7 doskoků a 4 asistence, val. 25). Přes deset bodů se dostali ještě Luděk Jurečka (18 bodů,
trojky 7/4, dva zisky), Jakub Slavík (14 bodů) a Radovan Kouřil (10 bodů, 6 doskoků, 8 asistencí, val.25).

Další zápas čeká na naše basketbalisty opět doma. V sobotu 9.10. přivítají zatím třetí celek tabulky USK Praha.