30. 10. 2022

Ohlasy zápasu 7/23 Opava - Brno

Opava si před televizními kamerami připsala další výhru a spolu s Děčínem vládne ligové tabulce

Naši basketbalisté s výjimkou přelomu první a druhé čtvrtiny stále vedli a jejich náskok se ve třetím dějství vyšplhal až na 19 bodů. Brňané ovšem bojovali až do konce, stáhli náš náskok až na 6 bodů, ale výhra zůstala doma, když razítko na ni dal trojkou Filip Zbránek.

Trenér Lubomír Růžička po zápase spokojen nebyl: "Zasloužená výhra Opavy. My jsme jeli na utkání s několika úkoly. Bylo to hlavně nedělat hloupé ztráty a doskakovat. V obou dvou jsme propadli a dovolili Opavě jít do náskoku až sedmnácti bodů. Nakonec jsme rozdíl stáhli na devět, což může být příznivě v porovnání vzájemných utkání. S naším výkonem dnes nejsem rozhodně spokojený, měli jsme vyhrát."

Zklamání čišelo i z Viktora Půlpána: "Jsme zklamaní z prohry. Nadějně jsme dotáhli vysoký náskok Opavy a možná nám v závěru chyběly síly na zvrat. O naší prohře rozhodly ztráty a doskoky."

"Důležitá výhra proti silnému Brnu. Během třetí čtvrtiny jsme si vytvořili náskok, který se ukázal rozhodujícím. Trochu jsme se vytratili ve čtvrté čtvrtině, kde nám dělala problém zóna soupeře a přestali jsme se trefovat z dálky. Brno hrálo v závěru riskantní basket a dotáhlo se na konečný výsledek pod deset bodů. Musím pochválit naše hráče za nasazení v obraně po celý zápas," měl naopak opačné pocity Petr Czudek.

"Začátek nám vyšel podle představ, ale Brno nás do poločasu trápilo. Třetí čtvrtina se nám hodně povedla a to bylo nakonec rozhodující. V závěru jsme měli problém se zónou Brna, přestalo se nám dařit střelecky," přidal svůj pohled Radek Farský.

Co se týče přesnosti střelby, tak dvojky byly vyrovnané (38/21 - 27/15), Brno mělo lepší trojky (33/11- 29/12), Opava zase šestky (16/11 - 21/11). Opava ale ovládla doskok (41 - 33), zvláště ten útočný (14 - 6). Měli jsme také více zisků (9 - 5) a méně ztrát (12 - 13). 

Opava se už po několikáté mohla opřít o Mirka Kvapila, který má výbornou formu. V zápase s Brnem byl náš nejužitečnější hráč a zároveň nejlepší střelec (19 bodů (trojky 3/3), 8 doskoků, val. 23). Střelecky i na doskoku ho nejvíce podpořili Dontay Bassett (16 bodů, 7 doskoků) a Jakub Mokráň (12 bodů, 9 doskoků). Radek Kouřil zaznamenal 10 bodů, 3 doskoky a 4 asistence, Kuba Šiřina k 8 bodům přidal 2 doskoky a 9 asistencí.

Na Opavu teď čeká nejdelší výjezd sezóny. Ve středu 2.11.2022 bude bojovat o udržení šance na postup ze skupiny ve FIBA Euro Cupu na palubovce kyperského Keravnosu. V KNBL je čeká naopak jedna z nejkratších cest, v 8. kole bude v neděli 6.11.2022 bojovat o další výhru v Olomouci.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.