17. 10. 2021

Ohlasy zápasu 8/22 Kolín - Opava

Prokletí kolínské palubovky trvá, Opavě se v Kolíně prostě nedaří

Naši basketbalisté vedli jen v úvodu zápasu. Pak přebral taktovku zápasu Kolín a Opava jen přihlížela. Vedení domácích
se v poslední čtvrtině natáhlo až na 21 bodů a bylo vymalováno.

"Za výhru proti velice silné Opavě, kterou považuji za téměř jasného favorita na finále, jsme rádi. Této výhry si
opravdu nesmírně vážíme, po minulém zpackaném utkání proti Ústí jsme ukázali, že jsme basketbal nezapomněli hrát,
kluci hráli výborně, plni energii jak v útoku, tak v obraně, zastavili jsme jasně nejlepšího doskakovače soutěže,
který má průměr 16 doskoků. My jsme ho udrželi na 7 doskocích. Podle mě zajímavé utkání. První poločas byl určitě
hezčí basketbalově, druhý byl více bojem na obou stranách. Ale i tak se hraje a my jsme ten boj nakonec  vyhráli,"

zářil spokojeností trenér Kolína Miroslav Sodoma.

"My jsme do dnešního zápasu šli s tím, že potřebujeme zastavit Kubu Šiřinu a odstavit Markussona na doskoku, což se
nám doufám povedlo. Markuson doskoků neměl moc. Věděli jsme, že to dnes bude tvrdé, že bude potřeba více běhat a
chtěli jsme více využít toho, že jsme si mysleli, že hosté budou unavení po dlouhé cestě z Ruska. Přesto dávali těžké
trojky, ale myslím si, že jsme se drželi našeho  taktického plánu a povedlo se nám to,"
doplnil trenéra veterán Jirka
Jelínek.

To Petr Czudek byl po zápase hodně naštavaný: "Kolín se otřepal ze středeční prohry s Ústím. Dneska předvedl velmi
koncentrovaný výkon. Vedený byl  Adam Čížem, který si dělal, co chtěl. Byl nejlepší na hřišti. Myslím, že problém ve
všem byla hlavně naše hlava, protože jsme podali nejhloupější výkon pode mnou, co zde trénuju. Nebyli jsme schopni
reagovat na nic, nebyli jsme schopni doskočit balon, i když jsme byli ve vysoké sestavě. Soupeř hrál velice chytře. My
jsme na to nemohli zareagovat. Buďme rádi, že ten rozdíl je takový, jaký je. Holt jdeme dál, je to poučné, zatím je ta
hala tady pro nás prokletá a doufám, že to časem prolomíme."

"Měli jsme špatný vstup do zápasu, celý první poločas jsme hořeli v obraně. Dostali jsme přes 50 bodů, což je strašně
moc. A ve druhé půli jsme se možná drželi půlku času na dostřel, ale stejně jako v prvním poločase nás trápila obrana
a nejvíc doskok, kdy měli domácí druhé šance, dávali jednoduché koše a ten závěr už jsme hráli buď a nebo. Nějaké
pozice jsme měli, ale k naší špatné obraně se přidala smůla a Kolín bohužel zaslouženě vyhrál,"
nehýřil dobrou náladou
ani Radim Klečka.

Ten držel Opavu se 17 body střelecky, přidali se k němu jen uzdravený Martin Gniadek (13 bodů) a Filip Zbránek (12).
Poprvé v opavském dresu se na double-double nedostal Mattias Markusson, přesto s 6 body (dvojky 2/2, šestky 2/2) a 7
doskoky nejužitečnějším hráčem Opavy (val. 15).

Kolín vedl Adam Číž (28 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí, val. 33), veterán Jiří Jelínek zaznamenal double-double za 11
bodů a 10 doskoků.

Opava propadla hlavně na doskoku (49 - 35), jinak byly ostatní "kategorie" vcelku vyrovnané. Zajímavostí zápasu bylo,
že Opava měla více trojkových pokusů (39/14) než dvojkových (32/12). Ale to už začíná být u našich basketbalistů
pravidlem.

Naši kluci musí Kolín hodit za hlavu a soustředit se na úterní zápas FEC v holandském Den Boschi.