07. 11. 2022

Ohlasy zápasu 8/23 Olomoucko - Opava

Všichni mluvili o tom, že se to nesmí stát a nestane. Přesto se to stalo

Opava, stejně jako před rokem, opět darovala trápícímu se Olomoucku výhru a uřízla si ostudu. Domácí vždy zareagovali na každý opavský trhák, koncovku vyhráli 8:0 a připsali si první letošní ligové vítězství. Na domácí straně vládla pochopitelně spokojenost.

"Byl to hodně těžký zápas. Nebyli jsme kompletní, o to bylo vše složitější. U týmu jsem několik dní, bylo těžké za takovou chvilku něco změnit. Ale chtěli jsme hrát s energií od začátku do konce. V obraně hrál jeden za druhého, přesně tak jsem si to představoval. Bojovnost nás opravdu zdobila, tak chceme pokračovat," řekl k zápasu nový trenér Olomoucka Tihomir Bujan.

Trenéra doplnil Lukáš Feštr: "Byly tam úseky, kdy to bylo horší, ale celkově to bylo z naší strany dobré především v obraně. Je to dobrý vklad do dalších zápasů, přestože v útoku se ještě potřebujeme zlepšit. Ukázali jsme si, že i s takovým soupeřem můžeme hrát, když budeme hrát týmově. Ani za nepříznivého stavu jsme se nesložili, konec už byl v euforii. Každý cítil, že jsme nahoře."

"V prvním poločase nás trápil útočný doskok soupeře, v tom druhém jsme se dokázali ve třetí čtvrtině trošku odpoutat, ale pak zahrál výborně Feštr a oba Američani. Trefovali těžké střely. My jsme se to snažili urvat, byly tam chvíle, kdy to chtěl každý spasit sám. Byly tam některé zbytečné chyby, třeba technická Radka Farského. Nejsme zatím takový tým, abychom podobné zápasy zvládali," nebral si servítky Petr Czudek

"Máme nyní dvoutýdenní reprezentační pauzu. Musíme dál tvrdě pracovat. Ukázalo se, že výhra na Kypru nic neznamená. V Olomouci to byla z naší strany ostuda. Do hlav kluků nevidím, nikdo si ale na únavu nestěžoval," dodal ještě opavský kouč.

Špatně se hledala slova také Radku Kouřilovi: "Těžce se to hodnotí, protože jsme přijeli s jasným cílem. Od začátku jsme ale hořeli na doskoku. Třikrát jsme se odpoutali, nestačilo to. Na konci Olomoucko trefilo několik hodně těžkých střel a ty rozhodly."

Při vyrovnaných poměrech střelby (dvojky 47/29 - 41/24, trojky 19/5 - 25/6, TH 26/19 - 18/20) a zisků (8 - 9) a ztrát (15 - 16) rozhodovaly doskoky. Tam jsme vyhořeli (37 - 30), takže nás tentokrát nezachránila ani lepší lavička (13 - 25).

Držel nás opět Dontay Bassett, který zaznamenal double-double (23 bodů, 10 doskoků, val. 25), k němu se přidali i Jakub Mokráň (15 bodů, 5 doskoků, 2 asistence, val. 17) a Kuba Šiřina (13 bodů, 8 asistencí, val. 16). 

Jak už řekl Petr Czudek, nyní má Opava skoro 14 dnů na to, aby se opět dostala do vítězného modu. Nejbližší ligový zápas nás čeká v sobotu 19.11.2022, kdy budeme opět před televizními kamerami hostit Pardubice, ve FIBA Euro Cupu se pak Opava představí ve středu 23.11.2022, kdy na naši palubovku dorazí bulharský BC Balkan.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.