24. 10. 2021

Ohlasy zápasu 9/22 Opava - Ústí nad Labem

Po velkém boji nakonec naši basketbalisté přetlačili Slunetu

I když výsledek vypadá opticky na snadnou výhru, opak byl pravdou. Opava sice nezačala špatně, ale pak Ústí
nastartoval Lamb Autrey a náskok hostů se podařilo zlikvidovat až ve druhé čtvrtině. Rozhodující bylo třetí dějství,
kdy se Slezané dostali do dvouciferného vedení a to si udrželi až do konce.

"Šli jsme do druhého poločasu jen s dvoubodovým mankem a chtěli jsme pokračovat v dobrém výkonu. Bohužel úvodní
pětiminutovka nám nevyšla, domácí trefovali trojky a především Klečka byl skvělý. Prohráli jsme, ale musím tým
pochválit. Bojovali jsme celých čtyřicet minut a dokázali dlouhou dobu silné Opavě vzdorovat. Skvěle zahrál Lamb
Autrey,"
zhodnotil utkání trenér Ústí Jan Šotnar.

Trenéra doplnil nejužitečnější hráč zápasu Lamb Autrey: "Věděli jsme, že jedeme hrát proti silnému týmu, který doma
často neprohrává. Mám radost z dnešního svého výkonu. Střelecky se mi opravdu dařilo. Domácí nás překonávali z větších
vzdáleností a to asi rozhodlo utkání. V ostatních ukazatelích to bylo vcelku vyrovnané utkání."

"Velmi těžké utkání, kdy hosté ukázali, že mají letos silný tým. Začali jsme špatnou obranou Autreyho, ten se
rozstřílel a hosté vyhráli první čtvrtinu. Ve druhé čtvrtce jsme mírně odskočili, ale po chybách jsme šli do šaten jen
s dvoubodovým náskokem. Asi rozhodující momenty utkání nastaly v začátku třetí čtvrtky, kdy jsme dali tři trojky v
řadě. Důležitá byla také naše širší rotace.

Ve čtvrté čtvrtině jsme vedli již téměř dvacetibodovým rozdílem, ale Ústí svou bojovností snížilo na deset bodů a
trenér musel vrátit na palubovku základní pětku. Ta si již náskok uhlídala. Dnes nás střelecky táhl Radim Klečka,
který měl několik šílených úspěšných pokusů,"
nezastíral spokojenost Kryštof Vlček

"Dnes se mi v útoku dařilo, ale radost mám z výkonu celého týmu. V posledních zápasech jsme se trápili a nehráli
dobře, takže tohle vítězství jsme potřebovali. Rozhodla třetí čtvrtina. Dobře jsme bránili a dali jsme tři trojky,
které nás nakoply. Pak už jsme si ten náskok dokázali udržet,"
přidal nejlepší hráč Opavy Radim Klečka.

Ten k 21 bodům (trojky 6/3) přidal 3 doskoky, 1 asistenci a 3 zisky (val. 24). Střelecky ho podpořili hlavně Luděk
Jurečka (13 bodů, trojky 4/3) a Kuba Šiřina (10 bodů, 7 asistencí, 5 získ. faulů). Teprve podruhé nedosáhl v lize na
double-double Mattias Markusson (8 bodů, 8 doskoků).

Opava měla méně ztrát (11 - 14) a více zisků (9 - 7), největší rozdíl mezi sobotními soupeři byl v bodech lavičky (36
- 6), v bodech po doskocích (24 - 7) a ve trojkové střelbě (28/11 - 23/4).

Opavu čeká ve středu doma ve 3. kole FIBA Euro Cupu Benfica Lisabon a v sobotu v 10. kole KNBL BK Armex Děčín. Začátky
obou zápasů jsou v 18:00 hod.