20. 11. 2022

Ohlasy zápasu 9/23 Opava - Pardubice

Další prohru si připsali naši basketbalisté v sobotu s Pardubicemi

Bez Kuby Šiřiny a Honzy Švandrlíka se Opavě příliš nedařilo. Pardubice vedly prakticky celý zápas. Naši, podporovaní více než třinácti sty diváky, se sice v polovině druhé čtvrtiny dostali do dvoubodového vedení, ale to bylo z jejich strany bohužel vše. Beksa už nás přes sebe nepustila a slavila výhru.

Dino Repeša byl spokojen: "Vítězství si naši hráči zasloužili. Dva týdny velmi poctivě trénovali a výsledek se dostavil na palubovce jednoho z nejsilnějších týmů naší ligy. Děkuji všem hráčům mého týmu."

"Myslím, že jsme si vítězství dnes zasloužili. Opava doma válcuje všechny soupeře a vždy si vytvoří minimálně patnáctibodový náskok a vyhrává. My jsme jim to dnes neumožnili a téměř celé utkání jsme byli ve vedení. Když už se zdálo, že nás Opava přehraje, tak nám padly střely z dlouhé vzdálenosti a šli jsme opět do vedení. Závěr jsme si už pohlídali," okomentoval průběh zápasu Petr Šafarčík.

"Gratulace Pardubicím, které dnes byly lepším týmem. My jsme byli zaskočeni nepřítomností Kuby Šiřiny a nevěřili jsme si. Hořkost z prohry přebíjí radost z narození mladého Šíři," uznal porážku Petr Czudek.

Trenéra doplnil Luděk Jurečka: "Škoda, opět přišla velmi solidní návštěva a my jsme nedokázali zvítězit. Na druhou stranu je nutno přiznat, že nás dnes Pardubičtí přestříleli a přeskákali. Vyhráli zaslouženě."

Jak už bylo řečeno, Pardubice nás až na šestky (20/17 - 26/18) přestřílely (dvojky 35/17 - 25/14, trojky 28/8 - 36/12) a přeskákaly (36 - 40). Opavě nepomohlo ani to, že měla více zisků (7 - 5), méně ztrát (13 - 15) a silnější lavičku (41 - 17).

Opavu vedl "znovuzrozený" Radek Farský, který zaznamenal 21 bodů, 1 doskok a 3 asistence (val. 19). Oporou byl tradičně také Jakub Mokráň (17 bodů, 3 doskoky, 3 asistence, 3 zisky, val. 17). V dresu soupeře si připsal triple-double Tomáš Vyoral (17 bodů, 10 doskoků, 10 asistencí, val. 27).

Další ligový zápas čeká na Opavu v sobotu 26.11.2022, kdy bude doma hostit Ústí nad Labem. Ovšem již ve středu 23.11. přivítáme na své palubovce v rámci 5. kola FIBA Euro Cupu BC Balkan Botevgrad. Případná výhra by značně posílila naše naděje na postup ze skupiny.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.