28. 02. 2021

Ohlasy zápasu A1/1/21 Opava - Brno

První "nenymburskou" domácí porážku tohoto ročníku KNBL utrpěla Opava v sobotu s Brnem.

I když jsme vedli dvakrát o 11 bodů a zhruba půl minuty před koncem normální hrací doby o body 4, šel zápas nakonec do prodloužení a v něm měli více sil naši brněnští protivníci.

"Věděli jsme, že Brno hraje velmi agresivně a dnes nám rozložili náš útok. Rozhodlo ale to, že děláme hloupé chyby a když si vytvoříme nějaký náskok, tak ho těmi chybami zase ztratíme. Pravda je, že basket se hraje hlavně pod košem, nám se vyfaulovali Gniadek a Kvapil a Šimon Puršl si pak dělal co chtěl. Prodloužení už bylo vabank. Brno vyhrálo se štěstím, ale zaslouženě. Jsme zpátky na zemi, nezbývá než tvrdě makat a ujasnit si, kteří hráči jsou či nejsou přínosem. Na nějaké zkoušení už není čas," rozebral zápas Petr Czudek.

"Byl to těžký zápas, prohráli jsme ho hlavně na útočném doskoku. Hráli jsme v malé rotaci, měli jsme problémy s fauly. Makali jsme, ale nevyšlo to. Závěr už byl vabank, museli jsme hrát tak, abychom vůbec dohráli. Takže gratulace Brnu. Snad už se vrátí Zelo, takže musíme dnešek hodit za hlavu a pokusit se vyhrát v Praze," doplnil trenéra Larry Jurečka.

Trenér Brna Lubomír Růžička musel být spokojen: "Šťastné vítězství v prodloužení a v Opavě, to je příjemný pocit. Nebyli jsme dnes lepším týmem, docela špatně jsme stříleli. Hráče musím pochválit za to, že i když Opava byla v náskoku, nevzdali se a dotáhli zápas do šťastné koncovky. Opavě jednoznačně chyběl pod košem Filip Zbránek."

"Jsem rád, že jsme v Opavě vyhráli. Nezačali jsme dobře, dělali jsme spoustu chyb, které domácí do poločasu trestali a dostali se do náskoku. Naší největší silou byl útočný doskok, kde jsme soupeře přehráli," doplnil hlavní strůjce brněnské výhry Šimon Puršl, který zaznamenal 30 bodů, 20(!) doskoků a 12 získ.faulů (val. 48). 

Opavský prapor držel tradičně Jakub Šiřina, který si připsal 26 bodů, 11 asistencí, 12 získ. faulů, 7 doskoků a 5 zisků (ovšem také 6 ztrát). Jeho koeficient užitečnosti narostl až na hodnotu 34. Střelecky ho podpořili hlavně Honza Švandrlík se 17 a Kuba Slavík se 13 body. 

Jak už bylo několikrát zmíněno, rozhodovaly doskoky. Ty jsme ztratili celkově v poměru 40:55, hlavním problémem byl doskok útočný (11:23). Také s fauly jme měli, jak už řekl Luděk Jurečka, problémy. Nedohráli Martin Gniadek, Mirek Kvapil a Kuba Slavík, na hraně se 4 fauly byli v koncovce Honza Švandrlík, Kuba Šiřina a Lukáš Bukovjan.

Nezbývá, než se pokusit sobotní zaváhání napravit. K tomu budou mít naši basketbalisté příležitost již ve středu, kdy zajíždějí na palubovku USK Praha.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.