03. 04. 2022

Ohlasy zápasu A1/1/22 Nymburk - Opava

Dohrávka 1. kola skupiny A1 měla jednoznačný průběh i výsledek

Opava bez Jakuba Šiřiny kladla odpor jen v úvodu utkání, pak už domácí hru zcela ovládli a nedali nám nejmenší šanci.

"Je to velké vítězství. Hráči od začátku hráli opravdu naplno, dobře bránili. Opava postrádala svého klíčového rozehrávače, který byl jedním z jejich nejlepších hráčů v předchozích zápasech. To pro nás znamenalo o trochu lehčí práci a dokázali jsme toho využít. Ale bez ohledu na to jsme si takovou výhru naším výkonem zasloužili. Každý na hřišti se o to zasloužil. Dnes jsem s výkonem opravdu spokojený. Samozřejmě jsou tam pořád věci, které je třeba zlepšit, ale soustředění tam bylo po celých 40 minut. 

My se nekoukáme na tabulku, pro nás je každý zápas velmi důležitý. A tato výhra nám určitě dodá před play off určité povzbuzení, což se bude hodit, protože v play off musíme naplnit očekávání. Když si hráči užívají zápas a jsou šťastní a spokojení stejně jako fanoušci, tak pak je to pro mě jako trenéra snadná práce a mohu si zápas jen užívat. A to se dnes stalo. Ale musíme se z toho poučit a přenést si tuto hru do dalších zápasů," byl po zápase spokojen Aleksander Sekulić.

"Pro dnešní zápas jsme trochu změnili styl naší hry, především agresivitu v obraně. Snažíme se hodně presovat. Je pravda, že jsme si s Opavou chtěli trochu spravit chuť po Českém poháru a myslím, že se nám to povedlo. Nám se povedlo vstoupit do zápasu s energií, s jakou jsme vstoupit chtěli. Absence Kuby Šiřiny nám sice hrála do karet, ale na utkání jsme byli dobře připraveni. 

Myslím, že výsledek jsme si za předvedenou hru zasloužili. Dnes to byl krásný týmový výkon, i když někteří hráči dali více bodů a jiní méně. Před play-off je takové výrazné vítězství nad Opavou dobrým počinem. Dodalo nám to nějaké sebevědomí do utkání s Opavou. Do začátku play-off nám chybí jeden zápas s USK, i v něm bychom chtěli předvést stejný výkon jako dnes," doplnil trenéra Jakub Tůma.

"Dnes je hodnocení jednoznačné. Nymburk na nás nastoupil velmi agresivně v obraně i v útoku a ani v jedné čtvrtině jsme nebyli důstojným soupeřem. Byly tam dobré momenty a individuální výkony Kuby Slavíka či Honzy Mičky, který se dobře popral s minutami, ale celkově musím pogratulovat Nymburku. Dnes jasně ukázal, kdo je tu pánem. K tomu, abychom porazili Nymburk, tak se musí sečíst spoustu věcí, na naší straně plusových a na straně Nymburka minusových. 

A Nymburk dnes hrál velmi lehce, u nás byla trochu brzda v tom, že jsme věděli, že v pondělí hrajeme velmi důležitý zápas s Ústím. A to když se sečetlo, tak je výsledek jaký je. Chyběl nám Kuba Šiřina jako kapitán a tahoun. Nymburk toho využil a vytvořil obrovský tlak na naše rozehrávače, u kterých jsem měl obavy, aby kvůli faulům vůbec dohráli. Samozřejmě jsme tu chtěli vyhrát, ale karty byly rozdány tak, jak byly rozdány a dnes jsme prostě neměli nárok," uznal porážku Petr Czudek.

"Dneska byl Nymburk jednoznačně lepším družstvem na hřišti, my jsme se trápili jak v útoku tak s návratem zpátky do obrany. Myslím si, že Nymburk nám měl co vracet za Český pohár a že si chtěli spravit chuť a vrátit nám to zpátky. To se jim dneska drtivým vítězství vcelku povedlo. Nemyslím si, že Nymburk hrál dnes výrazně jinak, oni jsou stále rychlí a tvrdí směrem do koše, jak hrají celou sezonu. 

Pro nás bude teď důležitější se soustředit na domácí zápas proti Ústí, kdy nám jde o udržení druhého místa v tabulce. Absence Kuby Šiřiny je cítit. Je to náš ústřední rozehrávač, který tvoří hru pro ostatní. Na rozehře jsme se dneska trápili. Nymburk nás dobře presoval a pramenily z toho i naše ztráty," přidal patnáctibodový střelec Jakub Slavík.

Opava byla pozadu prakticky ve všech herních činnostech. Nejmarkantnější to bylo v ziscích (18 - 6) a ztrátách (10 - 25). Jen v doskocích (37 - 36) a bodech po nich (14 - 14) jsme drželi krok. 

Střelecky se dařilo Luďkovi Jurečkovi a Kubovi Slavíkovi, kteří zaznamenali po 15 bodech. Honza Švandrlík jich přidal 13, Jan Mička 10. Matty Markusson dal tentokrát jen 7 bodů a k tomu měl 6 doskoků, přesto byl s koeficientem 13 nejúspěšnějším hráčem Opavy.

Výsledek z Nymburku ale není příliš důležitý. Rozhodující zápas v boji o druhou příčku tabulky čeká na naše basketbalisty už v pondělí, kdy hostíme Ústí nad Labem. A výhra v tomto zápase by nám tuto příčku zaručila.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.