09. 02. 2023

Ohlasy zápasu A1/1/23 Opava - Nymburk

Excelentní první poločas, úbytek sil v tom druhém. Opava doplatila na omezenou rotaci

Naši nastoupili do boje s mistrem bez Filipa Zbránka a Jakuba Mokráně, navíc se po dvou odehraných minutách zranil i Radovan Kouřil. Rozehra tak ležela na Kubovi Šiřinovi, který odehrál fantastický zápas, ale na všechno nestačil.

Naše desetibodové poločasové vedení začal Nymburk stahovat a v poslední čtvtině pak hru definitivně ovládl. Statečný výkon naší prořídlé sestavy, která měla v zádech i třináct stovek skvělých diváků, tak byl na Nymburk tentokrát málo.

"Když jsme doma prohráli s Brnem, tak od té doby šel náš výkon nahoru. Doufal jsem, že ve zlepšení budeme pokračovat i v Opavě. Po první polovině utkání jsme spadli zase z hrušky dolů a byli jsme rádi, že poločas je jen minus deset. Kuba Šiřina si s naší obranou dělal, co chtěl. Určitě podal nejlepší výkon v letošní sezoně. Po poločase jsme něco změnili v naší hře a skore se začalo otáčet. Domácím trochu odešla hlava a my jsme toho využili k výhře. Měli jsme více sil než Opava, a to jak fyzických, tak mentálních. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. V Opavě se hraje vždycky těžce," shrnul své pocity Láďa Sokolovský.

"Dnes to bylo těžce vybojované vítězství. Domácí nás hodně trápili a Šířa si s námi v prvním poločase pohrával. Po přestávce jsme dobře reagovali na obranu soupeře, začalo nám to padat z dálky a domácí v úzké rotaci začali ztrácet," přidal svůj pohled Lukáš Palyza.

"Dnes soupeř prokázal, že má silnější lavičku. Naši kluci a zejména Kuba Šiřina zaslouží kredit za výkon v prvním poločase. Bohužel jen poločasový výkon na soupeře jako je Nymburk nestačí. Ve třetí čtvrtině hosté utáhli šrouby v obraně a my jsme zaznamenali jen jedenáct bodů a dalších jen dvanáct ve čtvrté čtvrtce. Nemohu našim klukům upřít bojovnost, ale to bylo na vítězství málo," konstatoval Petr Czudek.

Podobně to viděl i Radek Farský: "Měli jsme výborný první poločas, ale ve druhé polovině jsme odpadli. Chvílemi jsme nevěděli, co proti tvrdé obraně Nymburka máme hrát. Když nás Nymburk bodově dotáhl, tak bylo na hřišti již jen jedno družstvo."

Nymburk nás přehrál ve dvojkách (26/13 - 23/13) i trojkách (33/8 - 37/16), byl lepší na doskoku (32 - 38), měl ale méně zisků (6 - 4) a více ztrát (9 - 11). O převaze soupeře ovšem svědčí i poměr asistencí (12 - 22) a body laviček (19 - 42). O tom vypovídají i týmové koeficienty: Opava 79, Nymburk 109.

Fantastický zápas odehrál Jakub Šiřina. K 31 bodům (trojky 9/5) přidal i 8 doskoků, 5 asistencí a 9 získaných faulů. Jeho koeficient užitečnosti se zastavil až na čísle 41! Sekundoval mu hlavně Martin Gniadek (14 bodů, 4 doskoky, val 16). Nikdo další se už přes desetibodovou hranici nedostal, Mirek Kvapil k 6 bodům přidal 6 doskoků.

Další zápas na nás čeká již v sobotu, kdy zajíždíme k regionálnímu derby do Ostravy.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.