18. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/10/22 Kolín - Opava

Výhra v Kolíně udržela náš tým v boji o konečnou druhou příčku tabulky

Kolín bez Číže se zdál být lehkým soupeřem, ale až závěrečných 9 minut utkání, které jsme vyhráli 27:10 rozhodlo o naší vysoké výhře. I tak naši basketbalisté vedli celý zápas a Kolín pustili jen několikrát na dostřel čtyř či tří bodů.

"Gratuluji Opavě k výhře a dodatečně také k zisku poháru. Naplnilo se to, co jsme očekávali, totiž že Opava nebude tak připravená, což se po výhře stává. Nám do toho zasáhla absence Adama Číže, nicméně jsme se s tím tři čtvrtiny úspěšně prali. Pak rozhodly dvě tři minuty, kdy Opava zabrala, my udělali několik chyb, odskočili nám a rozhodli. Je to škoda, ale musíme bojovat dál," vyhodnotil zápas Miroslav Sodoma.

"Zápas se mi těžko hodnotí. Vysoká porážka, nevím, jestli zasloužená nebo ne. Jednu chvíli jsme ztráceli jen 3 body, stačilo proměnit pár útoků a mohli jsme Opavu zlomit. Přišlo mi, že jsou unavení z poháru, bohužel rozhodly 3 minuty, kdy jsme se netrefovali, měli ztráty a Opava trestala z protiútoků. Jasně nás přeskákali, ale myslím si, že kromě těch bodů ze ztrát a doskoků to bylo vyrovnané," přidal svůj názor Jiří Jelínek.

"Zápas začal v trochu divné atmosféře. My byli po úspěchu v poháru a domácím chyběl Adam Číž. Nezačali jsme špatně, vedli jsme o 10 bodů a mysleli si, že to půjde samo. Opak byl ale pravdou, Kolín se dostal na dostřel, naštěstí jsme se naší aktivitou a širší rotací dostali do dalšího náskoku a dotáhli to do vítězného konce," okomentoval průběh Kryštof Vlček.

"Do zápasu jsme nevstoupili úplně koncentrovaně, dostali jsme i trojku s klaksonem. Kolín nás dotáhl až na tři body, ale potom jsme začali konečně hrát svoji hru a vyhráli," doplnil Krika Honza Mička.

Opava měla lepší dvojky (40/22 - 41/25) i trojky (24/5 - 34/9), měli jsme více zisků (2 - 7) i méně ztrát (12 - 7). Soupeře jsme jasně přeskákali poměrem 31 - 46, z čehož pramenila převaha v bodech po doskoku (3 - 19). Kolínská lavička také výrazně (25 - 43) zaostávala za tou opavskou.

Žádná střelecká exploze jednotlivců se tentokrát nekonala, zato každý opavský hráč na palubovce skóroval. Nejlépe to střílelo Kubovi Šiřinovi (13 bodů, 5 asistencí, 4 doskoky, val. 18), na vlnu double-double opět najíždí Mattias Markusson (11 bodů, 10 doskoků, val. 16). Jedenáctibodoví byli také Filip Zbránek a Jakub Slavík.

KNBL má nyní přestávku, během níž se bude konat v neděli v Ústí nad Labem All Star Game. Na naše basketbalisty čeká nejbližší soutěžní utkání ve středu 23.3.2022, kdy do Opavy přijede USK Praha.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.