25. 03. 2023

Ohlasy zápasu A1/10/23 Kolín - Opava

Opavě se teď venku vůbec nedaří a potvrdilo se to i v pátek v Kolíně

Po vyrovnaném prvním poločase utekl Kolín na dvouciferný rozdíl a i když se naši ještě dokázali vrátit do zápasu, v posledním čtvrtině už domácí dominovali.

"Dnes pro nás extrémně důležitá výhra, která nás vrátila do boje o alespoň 6. místo. Začali jsme skvěle, 1. čtvrtinu jsme trefovali, potom jsme prostřídali, soupeř se chytil, přečetl to a dominoval na doskoku. My jsme jim dovolili do poločasu 10 útočných doskoků, tam jsme se trochu trápili, ale ve druhé polovině, hnáni publikem a návratem ztracené formy Jirky Jelínka jsme to dotáhli do vítězného konce. Doskok jsme nakonec ovládli, omezili jsme ztráty, takže pro nás super se do toho vrátit. Teď uděláme všechno pro to, abychom natáhli vítěznou sérii a v play-off šli rovnou do čtvrtfinále," zhodnotil průběh Adam Konvalinka.

"My jsme chtěli navázat na výkon, který jsme podali v neděli a ve středu, kdy jsme konečně balon trochu rozpohybovali v útoku. Nacházíme víc volných střel, v 1. poločase jsme bohužel měli problém s útočným doskokem Opavy, ale poté jsme se s tím dokázali poprat a navýšili na tento vítězný rozdíl. Jsme za vítězství strašně rádi a byla to hrozně důležitá výhra, abychom se vyhnuli předkolu play-off," přidal svůj pohled čtrnáctibodový veterán Jiří Jelínek.

Petr Czudek byl velmi nespokojen: "V první řadě gratuluji Adamovi Konavlinkovi a jeho hráčům. Mají u mě obrovský kredit tím, že hráli 4. zápas v šesti dnech a klobouk dolů, jak se s tím poprali. Bohužel, dnes jsme do toho dali nějakou energii, ale také hodně hlouposti. Dnes jsme se nemohli trefit zpoza tříbodového oblouku, kromě Luďka Jurečky, který něco trefil, tak jsme byli zoufalí a soupeř to zatáhl, jak to doma umí. My jsme hrozně slabí v útoku, dáme za druhý poločas málo bodů a z toho se odvíjí to sebevědomí, které my nemáme a nedokážeme se na dva zápasy po sobě nějak zkoncentrovat a podat adekvátní, profesionální výkon."

Podobné pocity čišely i z Jakuba Slavíka: "Z naší strany dnes špatný výkon, nebyli jsme schopni zastavit nejlepšího střelce domácích Odomese, který nám dal nějakých 25 bodů. Domácí se chytili ze začátku trojkami, my jsme na to nenašli odpověď, taky jsme se přizpůsobili tempu Kolína. Za nás určitě zklamání, chtěli jsme si dnešní výhrou pojistit vyhnutí se předkolu play-off, to se nám nepodařilo. Takže musíme zabojovat v dalších zápasech a přivézt si výhry, ať se tomu předkolu vyhneme. Dnes jsem hodně zklamaný."

Ve střelbě jsme drželi krok ve dvojkách (30/17 - 28/16) a šestkách (16/11 - 23/18), ale vyhořeli jsme v naší hlavní zbrani, kterou jsou trojky (30/12 - 36/6). Kolín nás přeskákal poměrem 41 - 34, vyrovnané byly zisky (5 - 5), Opava měla méně ztrát (15 - 9) a trestala Kolín body po ztrátách (6 - 19). Naše lavička byla tentokrát horší než ta kolínská (35 - 21).

Z našich hráčů podal dobrý výkon Luděk Jurečka s 15 body (trojky 9/4), 3 zisky, 2 doskoky a 1 asistencí (val. 13). Bodově mu nejvíc pomáhali Filip Zbránek (12 bodů, 3 doskoky, 1 asistence, val. 14) a Jakub Slavík (11 bodů, 6 doskoků, 2 asistence, val. 13). Sedmi asistencemi (a 8 body a 3 doskoky, val. 14) zaujal Radek Kouřil. Nedařilo se vůbec naši hlavním oporám Jakubu Mokráňovi (0 bodů a 3 doskoky) a Jakubu Šiřinovi (2 body, 1 doskok, 2 asistence). 

Králem večera byla nová kolínská akvizice Rashard Marque Odomes. Ten za 36 minut zaznamenal 25 bodů, 12 doskoků, 5 asistencí a 9 získaných faulů (val. 38).

Neuspokojivou bilanci ze soupeřových palubovek mohou naši vylepšit již tuto středu 29.3., kdy pojedou na půdu Pardubic.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.