24. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/11/22 Opava - USK Praha

Opava si připsala další výhru a je stále ve hře o druhou příčku tabulky

Bylo to jako na houpačce. Skoro celou první čtvrtinu vedli hosté, pak si Opava vypracovala vysoký náskok, aby o něj skoro přišla. V koncovce zápasu už ale naši basketbalisté opět vládli a vysoko zvítězili.

"Začali jsme dobře, zejména v obraně, ale Opava nám do poločasu odskočila a vypadalo to na jednoznačné utkání. My jsme v závěru třetí čtvrtiny zlepšili střelbu a přinutili domácí k velkému výkonu. Celkově jsem s naším výkonem spokojen," řekl po zápase Joshua King.

"Opava zaslouženě vyhrála Český pohár a i dnes dokázala, že je výborným týmem. Musíme zlepšit obranu a zejména doskakování, abychom se vyrovnali týmům jako Opava," doplnil trenéra autor 11 bodů Petr Macháč.

"Do utkání jsme vstoupili vlažně a soupeř se dostal rychle do vedení, naštěstí jsme trefovali trojky a tak jsme první čtvrtinu zvládli. Když jsme se dostali do vedení o dvacet bodů, tak jsme zase polevili a v průběhu čtvrté čtvrtiny jsme se báli o výsledek. Naštěstí jsme zaznamenali šňůru deseti bodů a utkání zvládli. USK i za nepříznivého stavu utkání neodevzdal a to se muselo divákům líbit," okomentoval dění Kryštof Vlček.

"Naše hra je založena na střelbě z dálky a ta nás dnes opět podržela. Soupeř se ve čtvrté čtvrtině také začal trefovat a téměř vyrovnal skore. V závěru rozhodla naše větší zkušenost," přidal své hodnocení Luděk Jurečka.

Larry zaznamenal 19 bodů, když proměnil 5 ze 6 trojkových pokusů, k tomu přidal 3 doskoky a 3 zisky (val. 22). Nejužitečnějším hráčem večera byl ale Mattias Marusson (19 bodů, 10 doskoků, val. 28), který tak zaznamenal již devatenáctý ligový double-double. Přes dvoucifernou hranici se dostali ještě Radim Klečka s 13 a Kuba Slavík s 10 body, 10 asistencí, 6 bodů a 6 doskoků (val. 14) přidal Radovan Kouřil.

Opava byla lepší ve dvojkách (38/22 - 32/17), trojkách (24/11 - 35/10) i šestkách (26/20 - 24/16). Soupeře jsme přeskákali poměrem 43 - 29, lepší (44 - 34) jsme byli i v bodech laviček. Tomu odpovídá i srovnání týmové užitečnosti: Opava 121, USK 71.

Další utkání nás čeká v sobotu 26.3.2022, kdy budeme hrát na palubovce královéhradeckých Sokolů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.