02. 04. 2023

Ohlasy zápasu A1/11/23 Opava - Ústí

Na rozdíl od venkovních palubovek se Opavě doma daří a potvrdila to i s Ústím nad Labem

Naši basketbalisté nepustili soupeře ani jednou do vedení a po bojovném výkonu si před kulisou 1410 diváků připsali důležitou výhru.

"Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Našim hráčům patří poklona za bojovnost. I když jsme prohrávali v závěru vysokým rozdílem, nevzdali jsme to a bojovali až do konce. Celkově to nebylo z naší strany povedené utkání," konstatoval po zápase Jan Šotnar.

"Opava dnes byla lepší zejména v útoku. My jsme dali pouze 68 bodů a to je nás málo. Rovněž na doskoku byli domácí lepší a přehrávali nás. Nepovedené utkání z naší strany," byl po konci utkání nespokojen Jan Maděra.

Spokojenost naopak vládla na opavské straně. "Jsem rád za dnešní vítězství, které se odehrálo bez zraněného Jakuba Šiřiny. Začali jsme s velkou energií a vedli jsme hned od začátku. Trochu nás zastavil ústecký Johnson, který dvěma smeči v řadě dorovnal. Do poločasu jsme šli do dvouciferného náskoku, který jsme dotáhli až do konce. Všech deset našich hráčů zaslouží pochvalu za bojovnost," řekl k utkání Kryštof Vlček.

Krika doplnil MVP zápasu Kuba Slavík: "Pro nás dnes důležitá výhra. Před závěrem nadstavby ještě stále držíme naději na přímý postup do play-off. Myslím, že jsme dnes byli hladovější po vítězství než soupeř. Přišlo hodně diváků, kteří nás hnali dopředu, za což jim patří naše díky."

Opava Pandy přestřílela (dvojky 34/18 - 34/16, trojky 34/9 - 24/6, TH 27/19 - 29/18) i přeskákala (46 - 39, z toho útočné doskoky 16 - 10). Měli jsme více zisků (6 - 4) i méně ztrát (8 - 11) a využívali jsme druhé šance (19 - 9). 

Nejlepším hráčem zápasu byl Jakub Slavík. Ten si připsal double-double za 17 bodů a 12 doskoků, k tomu přidal 1 asistenci a 6 získaných faulů (val. 24). Martin Gniadek přispěl 11 body, 8 doskoky a 3 asistencemi (val. 17), Radovan Kouřil zase 15 body (trojky 7/3), 4 doskoky a 6 asistencemi (val. 12). Na dvouciferný počet bodů se dostali ještě Radek Farský s 15 a Kuba Mokráň s 11 body.

Naděje na 6. místo stále trvá, ale před námi je těžký závěr skupiny A1. Ve středu pojedou naši basketbalisté k dohrávce 8. kola do Nymburku a v sobotu pak na palubovku Brna. Nadstavbu pak zakončíme 12.4. doma s Děčínem. Čekají nás tedy týmy, které momentálně vedou ligovou tabulku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.