30. 03. 2023

Ohlasy zápasu A1/11/23 Pardubice - Opava

Opava nepřekročila vlastní stín a opět venku prohrála

Přitom jsme vedli drtivou většinu zápasu, ale nezvládnutá koncovka nás opět poslala na stranu poražených

"V prvním poločase jsme sice měli o 10 procent vyšší úspěšnost střelby, ale rozhodující byly naše ztráty, kterých bylo 14. Ve druhé půli to bylo o dost lepší, protože už jsme měli pouze 2. Také jsme dominovali pod košem, získali jsme o 14 doskoků více. A číslo, které ukazuje mnohé, je v užitečnosti, kterou jsme měli vyšší o 35. Jsme rádi, že jsme v naší situaci zvládli zápas proti tak těžkému soupeři, jakým je Opava," rozebral zápas Dino Repeša.

I Nick Neal mohl být spokojen: "Jsem pyšný na náš tým, protože jak v Ústí, tak dnes jsme vyhráli hlavně bojovností. Nedali jsme hlavy dolů, i když jsme téměř celou dobu prohrávali. V posledním timeoutu jsme si řekli, že hrajeme doma a před našimi fanoušky nechceme a prostě nemůžeme prohrát! Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Výhru jsme urvali agresivitou na útočné polovině hřiště i dobrou obranou v klíčových pasážích utkání."

To trenér Opavy Petr Czudek měl ke spokojenosti daleko: "Letos tradičně gratuluji soupeři k vítězství. Myslím si, že jsme dneska nepodali špatný výkon, hlavně v první půli, jak na obranné, tak na útočné polovině. Bohužel, ve druhém poločase jsme dostali 53 bodů a to je důvod, proč jsme tady nevyhráli. Pak se k tomu přidaly i 50 procentní trestné hody, což je zoufale málo, naopak soupeř nás z trestných hodů trestal, proto je výsledek takový, jaký je. Ano, můžeme si říct, že jsme přes 36 minut vedli, ale za to dostaneme prakticky jen ten bod, že jsme sem přijeli."

"Zápas se mi hodnotí docela těžko. Přijeli jsme s jasným cílem vyhrát. První poločas se nám vydařil i přesto, že nám nepadaly trojky ani šestky. Začali jsme s velkou energií, chodili za útočnými doskoky. Ve druhé půli se s tím soupeř vyrovnal, byl daleko agresivnější, trefil nějaké těžké střely, my jsme netrefili žádné otevřené a bohužel jsme prohráli," přidal svůj pohled Radek Farský.

Jak už bylo řečeno, Opava konkurovala domácím jen ve střelbě dvojek (39/21 - 37/21). V trojkách už to bylo horší (21/7 - 34/7) a zápas mimo jiného rozhodly šestky. Na domácí úspěšnost TH 86 % (29/25) odpověděli naši jen žákovskou úspěšností 57 % (33/19), když v koncovce selhali při šestkách Jakub Mokráň i Martin Gniadek. I v doskocích byla lepší Beksa (48 - 34) a nám nepomohlo ani to, že jsme měli více zisků (6 - 8) a méně ztrát (16 - 10).

Náš prapor držel střelecky Martin Gniadek se 16 body (dvojky 2/2, trojky 6/3) 3 doskoky a 1 asistencí (val. 15). Výrazněji se k němu přidali Jakub Slavík s 12 body a Radek Farský (10 bodů, 4 asistence, 2 doskoky, 2 zisky, val. 14), Kuba Šiřina přispěl 9 body a 9 asistencemi.

Protože Kolín překvapivě sebral body v Brně, začíná se pomalu naplňovat naše účast v předkole play-off. Oddálit tuto hrozbu se opavští basketbalisté pokusí v sobotu v zápase s Ústím nad Labem.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.