27. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/12/22 Hradec Králové - Opava

Opava si připsala další výhru a konečná druhá příčka před play-off je zase o kousek blíž

I když opavští basketbalisté vyjma úvodu zápasu stále vedli, výhra je stála hodně sil a museli bojovat až do samého konce zápasu.

"My jsme rychle prohrávali v první čtvrtině o 10 bodů, nevypadalo to z naší strany úplně dobře, nemohli jsme se dostat do zápasu. Pak jsme se naštěstí probrali, pomohly nějaké trojky, které jsme vstřelili. Druhý poločas jsme se přitáhli a už byl vyrovnaný a celkově nás podržely trojky. Dali jsem jich celkem 16, tím jsme se dostali do hry a moc nechybělo a mohlo být překvapení. Ale Opava zaslouženě o ten krůček byla lepší," přiznal po utkání hradecký kouč Lubomír Peterka.

"Byl to pěkný zápas. Konečně jsme měli proti Opavanům dobrý zápas a vidíme, že můžeme hrát s každým týmem. Bohužel jsme nevyhráli, ale bylo to zajímavé. Měli jsme problém na doskoku a tam byl ten největší problém. Hosté jednoduše měli příliš útočných doskoků," doplnil trenéra autor 21 bodů (trojky 9/5) Nikola Vujović.

"Jsem rád za toto vítězství, protože předtím ty tři zápasy jsme jednoznačně vyhráli a možná to kluci měli v hlavách. Nástup do zápasu byl excelentní, vybudovali jsem si třináctibodový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo být drama až do konce. Královští sokoli mají velký respekt, mají sílu, mají zkušený tým, dneska se trefili z velké dálky. Vujovič měl trojky 5/4 v prvním poločase, držel je. Celkem dali 16 trojek, to je drželo ve hře. My jsme změnili obranu na zónu, protože jsme měli v defenzivě problém. Naštěstí dnes přišel excelentní výkon pivota Markussona, který vládl po oběma koši a zachránil vítězství. Bojujeme stále o druhé místo a je to pro nás cenné vítězství," ulevil si po zápase Petr Czudek.

"Oproti minulému utkání doma to byl se Sokoly úplně jiný zápas. Pustili jsme je do lehkých košů. Nebyl to moc zápas o obraně, ale spíš o tom, kdo byl lepší v útoku. Takže pro diváky to bylo atraktivní, avšak z našeho pohledu špatná obrana a špatně na doskoku. Některá vypomáhání v obraně nefungovala, takže to musíme do příště zlepšit. Ale za výhru jsme každopádně rádi," přidal svůj názor Jakub Slavík.

Králem zápasu byl Mattias Markusson. Ten ke svému střeleckému maximu 30 bodů přidal 16 doskoků, 3 zisky a 8 získaných faulů a jeho index se zastavil na čísle 49. Patnáct bodů přidali Martin Gniadek (+ 8 doskoků) a Kuba Slavík, double-double si připsal Jakub Šiřina (10 bodů a 11 asistencí). V dresu Sokolů dosáhl dokonce na triple-double Peda Stamenković (11 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí).

Co se týče týmových statistik, byla Opava jasně lepší jen na doskoku (35 - 43). Ty ostatní byly poměrně vyrovnané, na body po doskoku jsme vyhráli 13 - 15, ale zase na body po rychlých protiútocích byli jasne lepší domácí (24 - 4), kteří měli také silnější lavičku (30 - 26). Zajímavostí bylo, že Sokoli měli více trojkových pokusů (42) než střel za dva body (29).

Příští zápas čeká na naše basketbalisty ve středu 30.3.2022, kdy budeme v Opavě hostit celek Pardubic.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.