31. 03. 2022

Ohlasy zápasu A1/13/22 Opava - Pardubice

Opava se opět přiblížila druhému místu před play-off, ale bylo to pořádné drama

Oslabená Beksa (m.j. o Pekárka a Potočka) přišla po pár minutách ještě o Vrankoviće. Její hráči se ještě nerozkoukali a po třech minutách prohrávali 0:11. Přesto zápas dospěl do dramatické koncovky, kterou před stojícími fanoušky rozsekl Kuba Šiřina.

"Dnes jsme přijeli bez dvou zraněných hráčů a třetí se zranil po dvou minutách hry. Domácí vedli 11-0, ale udělali jsme nějaké změny a zbytek utkání už byl hodně vyrovnaný. Vrátil se do hry Šafarčík a také nový hráč Šundel byl přínosem. Netrefili jsme několik otevřených střel a také sedm trestných hodů a to byl důvod prohry," hledal příčiny porážky Dino Repeša.

Podobný názor měl i Matěj Burda: "Domácí byli v závěru šťastnější. Utkání bylo vyrovnané a někdo musel vyhrát. My jsme několikrát netrefili z pole a to rozhodlo o výsledku."

To na straně Opavy vládlo ulehčení. "Šťastná výhra, která se počítá. Pro diváky zajímavé utkání. My jsme vyráběli chyby, které Pardubice využívaly. V závěru jsme hodně tlačili, to přineslo ovoce a výhra je doma," spadl kámen ze srdce také Kubovi Slavíkovi.

"Pro diváky atraktivní utkání. My jsme rychle vedli, ale pak jsme vyrobili několik chyb a Pardubice do poločasu otočily skore ve svůj prospěch. Naši hráči v závěru na soupeře přitlačili a strhli vítězství na naší stranu," zhodnotil zápas Kryštof Vlček.

Opava byla lepší ve dvojkách (43/30 - 43/22) a šestkách (19/16 - 13/6). Na perimetru ale vládly Pardubice (19/4 - 32/12), které měly také méně ztrát (15 - 6) a více zisků (2 - 11). Opavští měli mírně navrch na doskoku (40 - 35) a v bodech laviček (30 - 27).

Nejlepším hráčem zápasu byl Jakub Šiřina, kterému jediná asistence chyběla k double-double (22 bodů, 9 asistencí, 5 doskoků, 6 získ. faulů, val. 32). Podobně jediný doskok scházel na double-double Mattymu Markussonovi (17 bodů, 9 doskoků, val. 28). Na 10 bodů se dostali Filip Zbránek (+ 5 doskoků) a Martin Gniadek (+ 4 doskoky a 4 asistence).

Další zápas čeká na naše basketbalisty v sobotu, kdy zajíždí v dohrávce 1. kola skupiny A1 do Nymburku. Hned v pondělí je pak na programu poslední zápas nadstavby s Ústím nad Labem v Opavě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.