09. 04. 2023

Ohlasy zápasu A1/13/23 Brno - Opava

V letošní skupině A1 budeme bez venkovní výhry

Rozhodlo se o tom v sobotu v Brně. Ještě v polovině druhé čtvrtiny byl sice stav 31:31, ale za dalších 7 minut jsme již prohrávali 37:56 a bylo v podstatě rozhodnuto, přestože domácí postrádali Krakoviče a Smitha.

"Proti Opavě je vždy složité hrát. Už v posledním zápase v Opavě, který jsme prohráli o 3 body, jsme podali dobrý výkon. Klíčem k dnešní výhře byla určitě druhá čtvrtina a zlepšená obrana právě ve druhé části. Bodový polštář třinácti bodů byl rozhodující, že jsme ho udrželi po třech čtvrtinách. Pak se sice Opava dostala na sedm bodů, ale už neměla čas. Dnes si myslím, že rozhodla zlepšená obrana a koncentrace v obraně. Věděli jsme, že Jakub Krakovič, ani Andrew Smith dnes nebudou hrát a výborně nás podrželi mladí kluci, který odehráli dobré pasáže," liboval si po utkání Lubomír Růžička.

"Dnes jsme si pohlídali doskok a neudělali jsme blbé ztráty, které jsme dělali v minulých zápasech. Celý zápas jsme kontrolovali skóre. Poslední zápasy nám chyběl ve hře rytmus a v tomhle zápase jsme se našli. Hráli jsme jako tým, posouvali jsme si to v útoku a hráli jsme dobře i v obraně," dodal pětadvacetibodový Richard Bálint.

"Problém bych hledal už v prvním poločase, kde se nám nevydařilo posledních 5 minut. Klíčový byl útočný doskok domácích, kde jsme je nebyli schopni zastavit a tím ten zápas dostali pod kontrolu," konstatoval opavský asistent David Zach.

A autor 26 opavských bodů Jakub Mokráň doplnil: "Posledních 5 minut druhé čtvrtiny nás stálo zápas. Hráli jsme vyrovnanou partii a poté jsme neuměli skórovat. Brno dávalo koš za košem a těžko se to dohánělo. Problém jsme měli také na doskoku, ať tam byla malá nebo velká sestava a i to rozhodlo."

Brno mělo lepší dvojky (33/19 - 30/13), Opava zase trojky (30/7 - 33/11). Domácí byli ale úspěšnější na doskoku (43 - 38), měli méně ztrát (13 - 16) a více zisků (9 - 5). I jejich lavička tentokrát vysoko (41 - 15) přehrála tu naši.

V našem dresu zářil Jakub Mokráň. K 26 bodům (trojky 6/4, TH 6/6) přidal 8 doskoků a 5 získ. faulů (val. 30). Dobrou formu posledních zápasů potvrdil Kuba Slavík (16 bodů, 9 doskoků, 3 asistence, val. 19), Jakub Šiřina k 11 bodům přidal 8 asistencí, ale také 6 ztrát. 

I přes porážku v Brně ale není boj o 6. příčku ještě ztracen, neboť Ostrava doma nestačila na Ústí a Kolín prohrál v Nymburce. Musíme ale ve středu porazit Děčín a čekat na výsledek zápasu Kolín - Ostrava.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.