05. 04. 2022

Ohlasy zápasu A1/14/22 Opava - Ústí

V sobotu odvedli naši basketbalisté výbornou práci a ve skupině A1 končí na druhé příčce

Zápas s ústeckou Slunetou měl být šlágrem 14. kola, ale Opava jej absolvovala stylem start - cíl. Celý zápas vedla a nedala soupeři příležitost se nadechnout. Nakonec nadělila soupeři na cestu i stovku. Po utkání byly na lavičkách nálady pochopitelně opačné.

"Dnes jsme nebyli od počátku v zápase. Opava v pěti útočila a v pěti bránila. U nás byl v obraně vždy minimálně jeden hráč mimo koncept. Výsledek je vzhledem k výkonu ještě přijatelný. Do play-off jdeme na Kolín, na který si věříme," konstatoval trenér Slunety Jan Šotnar.

Trenéra doplnil Dalibor Fait: "Mimo jednoho úseku na začátku čtvrté čtvrtiny jsme dnes byli špatní. Samozřejmě, že nám chyběl nemocný Spencer Sveicar, ale nebylo to dnes jen o jeho absenci."

"Jsem rád za dnešní vítězství, utkání jsme si pohlídali od začátku a Ústí jsme do něj nepustili. Hodně hráčů mělo dvouciferný bodový výsledek, což je vždy příjemné. Myslím, že divácky to byl zajímavý zápas. Nyní nás čeká dvoutýdenní pauza, kdy si hráči oddechnou a připraví se na play-off. Soupeře nám určí až předkolo, takže zatím nemůžeme směrovat přípravu na někoho konkrétního. Chtěli bychom i letos postoupit až do finále, ale je k tomu ještě daleko," řekl Kryštof Vlček.

"Před zápasem jsme si řekli, že to jenom o nás. Myslím, že jsme do toho vstoupili s velkou energíí a v tom jsme pokračovali celý zápas. Samozřejmě tam nějaké výpadky byly, ale dokázali jsme udržet koncentraci skoro celé utkání a to rozhodlo," přidal svůj názor Filip Zbránek

Oba doplnil Jakub Slavík: "Dnes se nám od počátku dařilo střelecky a dokázali jsme sílu domácího prostředí. V Nymburku jsme netrefili nic a tak se to dnes statisticky dorovnalo. Dnes byl naším nejvýraznějším hráčem Markusson. Do play-off si nepřejeme nikoho konkrétního, ale víme, že musíme hrát naplno od čtvrtfinále, abychom naplnili naše ambice."

Opava měla lepší dvojky (37/28 - 46/23), Ústí zase trojky (31/13 - 21/11) a šestky (11/10 - 8/8). Soupeře jsme mírně přeskákali (38 - 28), měli jsme méně zisků (4 - 9), ale také méně ztrát (9 - 13). Největší rozdíl byl v bodech laviček (42 - 14).

Nejlepším střelcem byl Mattias Markusson (18 bodů, 8 doskoků, 3 bloky, val. 26). Hned tři hráči byli třináctibodoví a to Radim Klečka, Kuba Slavík a Filip Zbránek, který měl trojkovou bilanci 4/4. 11 bodů přidali Honza Švandrlík a Radek Kouřil (+ 7 asistencí). Na 10 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí se dostal Martin Gniadek (val. 20), Kuba Šiřina k 9 bodům přidal 9 asistencí.

Opava bude nyní mít skoro dva týdny volno, do play-off vstoupí na velikonoční neděli. Jejího soupeře určí až výsledky předkola play-off.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.