13. 04. 2023

Ohlasy zápasu A1/14/23 Opava - Děčín

Naši basketbalisté zakončili nadstavbu A1 výhrou nad Děčínem

Za podpory 1440 diváků naši povolili Děčínu vedení jen na pár okamžiků v první čtvrtině. Děčín se sice dostal do zápasu na přelomu pločasů, kdy srovnal stav, ale pak Opava přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a bylo z toho vítězství o 17 bodů.

"Chtěli jsme dnes v Opavě vyhrát, ale soupeř měl větší hlad po výhře a vedl téměř celé utkání. Jednoznačně zasloužené vítězství domácích, které táhl Radovan Kouřil. Ten ukázal, že když je zdravý a plně koncentrovaný, tak je z něj velký hráč," složil poklonu Tomáš Grepl.

"V Opavě je vždy vyhrocená atmosféra, ale mám to tady rád, vždyť jsem z tohoto kraje. Domácí dnes vyhráli zaslouženě a ukázali svou sílu. My čekáme na soupeře do play-off, zřejmě to bude Ostrava," přidal Matěj Svoboda.

Roman Zach mohl být spokojen. "Dnes jsme do utkání velmi dobře vstoupili a rychle jsme získali náskok. Děčín se do poločasu dotáhl na nerozhodný stav, ale ve třetí čtvrtině jsme jim dovolili pouze 12 bodů a to rozhodlo. Čtvrtá čtvrtina už byla v naší režii. Střelecky nás dnes držel Radovan Kouřil. Chtěli jsme divákům v posledním utkání nadstavby udělat radost a tím jim poděkovat za přízeň," řekl po zápase opavský asistent.

Mirek Kvapil byl stručný: "Dnešní utkání mělo náboj blížícího se play-off. Jsme rádi za výhru nad silným soupeřem, teď nás čeká předkolo proti pražské Slavii."

Děčín měl přesnější dvojky (32/19 - 32/21), Opava zase trojky (35/12 - 27/8) a šestky (28/19 - 21/10). Při vyrovnaném doskoku (37 - 37) rozhodovaly opavské zisky (8 - 3) a děčínské ztráty (6 - 14). Naše lavička také přehrála tu děčínskou poměrem 50 - 9.

MVP utkání byl Radovan Kouřil. Ten zahrál svůj vůbec nejpovedenější zápas této sezóny, když k 23 bodům (dvojky 8/6, trojky 4/3) přidal 3 doskoky, 4 asistence, 2 zisky, 5 získ. faulů a 1 blok (val. 32). Jakub Mokráň přidal další double-double za 11 bodů a 10 doskoků, k tomu zaznamenal 4 asistence a 1 blok (val. 20). Skvěle se předvedl i Honza Švandrlík (14 bodů při trojkách 6/3, 5 doskoků, 2 asistence, val. 16). 

Při výhře Ostravy v Kolíně nám ani vítězství nad Děčínem nepomohlo k 6. místu. Čeká nás tedy předkolo play-off, v němž narazíme na pražskou Slavii. První zápas se hraje v Opavě již tuto sobotu 15.4.2023, začíná se v 18:00 hod. Přijďte naše kluky povzbudit!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.