06. 02. 2022

Ohlasy zápasu A1/2/22 Brno - Opava

Přímý boj o druhé místo v tabulce naši basketbalisté v Brně zvládli

Opava přijela bez nemocného Filipa Zbránka a Radima Klečky, chyběl také Honza Mička a pochopitelně také Petr Czudek. Brno
sice po většinu zápasu vedlo, ale opavský nápor v poslední čtvrtině znamenal důležitou výhru.

"Myslím, že se hrál z obou stran líbivý basket. Prohra nás mrzí, gratuluji Opavě. Za druhý poločas si zasloužila vyhrát,
byla přesnější, ať už za 3 body nebo obecně ve hře. My měli hodně otevřených střel či dopichů do koše, které jsme
neproměnili, ale tam jsme zápas neztratili. Ztratili jsme ho na obranné polovině, kde jsme obdrželi několik lehkých košů.
Ale byl to dobrý basket a jestli takhle budeme pokračovat, tak se s Opavou ještě uvidíme. Dnes to byla nejlepší návštěva
sezony, chci poděkovat divákům za atmosféru,"
zhodnotil utkání trenér Brna Lubomír Růžička.

Trenéra doplnil křídelník Jakub Nečas: "V první poločase jsme hráli to, co jsme si domluvili. Pak začala Opava hrát tvrději,
chtěla víc vyhrát. My jsme minuli nějaké šestky, nějaké otevřené dvojtakty či trojky a hosté to potrestali."

Kryštof Vlček mohl být spokojený: "Jsme rádi za vítězství, šlo o souboj o druhé místo, což všichni věděli. Byl i divácky
atraktivní, padlo hodně bodů. Zahráli nám oba rozehrávači, jak Kouřil, který rozdával míče, tak Šiřina, který dal v poslední
čtvrtině asi 15 bodů. Dnes to ale bylo týmové vítězství, byli jsme minus 12 bodů, ale zónou a energií z lavičky jsme se
dostali zpět do zápasu. Koncovku jsme si zkušeně pohlídali, hlavně Jurečka trefil trojku a šestky."

"Zajímavý zápas pro nás i pro diváky, hrálo se v tempu, nahoru, dolů. Připravovali jsme se na rychlé protiútoky Brna a měli
jsme s tím trochu problém. Jsme rádi, že si Brno nevybudovalo větší náskok a dokázali jsme s ním ve třetí čtvrtině držet
krok. Domácí pak možná trochu znervózněli ve čtvrté čtvrtině pod vidinou druhého místa a my jsme si to vybojovali,"
dodal
jeden z hrdinů zápasu Kuba Šiřina.

Ten byl se 24 body nejlepším střelcem, k tomu přidal 5 asistencí a 6 získaných faulů (val. 24). Radek Kouřil dosáhl na
double-double za 19 bodů a 10 asistencí (val. 25). Nejužitečnějším hráčem byl opět Matty Markusson, který k 15 bodům (dvojky
8/7) přidal 13 doskoků (val. 29). Na dvouciferný bodový zápis dosáhli také Honza Švandrlík se 13 (trojky 6/4) a Martin
Gniadek s 10 body.

Vyrovnaná byla úspěšnost dvojek (53/30 - 38/22), ale v trojkách (25/7 - 37/14) a šestkách (20/13 - 17/14) vládla Opava,
stejně jako v doskocích (37 - 44). Zisky (7 - 3) i ztráty (6 - 11) hrály naopak pro Brno.

Opava tak slaví třetí výhru v řadě a tuto šňůru se pokusí prodloužit ve středu, kdy bude hostit Kolín.