12. 02. 2023

Ohlasy zápasu A1/2/23 Ostrava - Opava

Ani na třetí pokus se našim basketbalistům nepodařilo ovládnout derby

V kulise vyprodané haly Tatran Ostrava dvakrát unikla na vyšší bodový rozdíl a Opava ji dvakrát stáhla. Bohužel poslední pětiminutovku jsme prohráli 10:19 a domácí mohli opět slavit. Věrní opavští fanoušci sice vyhráli souboj v hledišti, ale za to se body nedávají.

"Jsme šťastní. Porazit Opavu třikrát po sobě není vůbec lehké. Kluci bojovali, na palubovce jsme hráli, to co jsme si řekli. V prvním poločase se hledal Radukić, ve druhém to vzal se Štěpánem Svobodou na sebe. Byla to cihla na cihlu. Šli jsme si za vítězství a to máme," zářil po utkání Adam Choleva.

"V našem týmu to není jen o Maliku Morganovi, ale když se nedaří jednomu, tak se přidají ostatní. Mně se dnes zadařilo, musím využit každou příležitost, kterou dostanu. Jako tým fungujeme super a drželi jsme se navzájem. Porazit třikrát Opavu je super, musíme však makat dál, ať ukážeme, že v A1 nejsme náhodou," měl podobné pocity sedmnáctibodový střelec Štěpán Svoboda.

David Zach po zápase být spokojen nemohl: "Chtěli jsme vyhrát. V Ostravě jsme udělali kus práce. Bohužel neúspěšnou sérii s Ostravou se nám nepodařilo přerušit. Ostrava hrála dobře, my jsme udělali hloupé chyby, které soupeř trestal. Měli jsme dobrý úsek, Ostravu stáhli, bohužel jsme nedokázali jít přes ní. Ostravu hodně drželi Radukič s Morganem. Velký dík patří našim fanouškům, byli skvělí. Chtěli jsme vyhrát pro ně. To se nepodařilo. Příště už to vyjde."

"Chtěli jsme zastavit Malika Morgana, který nám dělal problém v minulých dvou zápasech.  Dnes se nám to celkem podařilo, Švandrlík odvedl na něm dobrou práci, ale zase se projevili jiní hráči Ostravy. Nesmíme vnímat to, co je mimo hřiště, ale to, co je na hřišti. Chybí nám konzistence. Máme dobré pasáže, ale na to se basketbal nehraje. Je třeba odmakat celý zápas," dodal Jakub Slavík.

Opava měla přesnější dvojky (38/17 - 31/19), Ostrava zase trojky (31/13 - 23/8). Ostravu jsme sice přeskákali (34 - 39), ale zřejmě rozhodujícím faktorem byly zisky (12 - 6) a ztráty (10 - 20). Rovněž našich 8 zahozených šestek (21/17 - 25/17) hrálo svoji roli.

Náš tým držel opět nejvíce kapitán Kuba Šiřina (23 bodů, 6 doskoků, 5 asistencí, 2 zisky (ale také 7 ztrát), val. 21), který při neúčasti Radka Kouřila musel odehrát skoro 38 minut. Druhý opavský střelec Jakub Slavík dosáhl na 11 bodů a 4 doskoky, ostatní zůstali pod dvoucifernou hranicí. Bohužel se projevila nepřítomnost zraněných Filipa Zbránka a Radka Kouřila, navíc Jakub Mokráň obětavě nastoupil, když doslova vstal z postele.

Příležitost k nápravě sobotní budou mít naši basketbalisté již ve středu 12.2.2023, kdy budou ve své hale hostit tým kolínských Medvědů. Začátek zápasu je v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.